Şifası ile İç Isıtan Sinameki Çayı

Alternatif tıpta yüzyıllardır kullanılan bitkilerden olan sinameki, günümüzde de popülerliğini devam ettirmektedir. Sinameki bitkisinden elde edilen sinameki çayı, sağlıklı yaşamak isteyen birçok kişi tarafından tercih edilen bitki çayı çeşitlerinden biridir. Peki sinameki çayı ne işe yarar, faydaları nelerdir, nasıl demlenir?

Sinameki Çayı Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Sinameki bitkisinin kurutulması ile üretilen sinameki çayı, bitkisel ürünler sektöründe hizmet veren markalar tarafından geleneksel üretim biçimine uygun koşullarda üretilerek satışa sunuluyor. Genelde poşet çay olarak tüketime hazır hale getirilen sinameki çayı, hammaddesi olan sinameki bitkisinin şifasını insanlara sunuyor.

Zengin içeriğe sahip olan sinameki çayı, insan vücudu için birçok fayda sağlıyor. Sinameki çayı ile ilgili merak edilen ‘sinameki çayı zayıflatır mı, sinameki çayı kabızlığa iyi gelir mi, adet söktürür mü’ gibi soruların cevabını sizler için araştırdık. Sinameki çayının faydalarını hep birlikte inceleyelim:

Sinemaki çayı ne işe yarar?

  • Sindirim sorunlarını önemli ölçüde azalttığı bilinen sinameki çayı; kabızlık, şişkinlik, kramp, ishal veya hazımsızlık gibi sağlık problemlerinin giderilmesine destek oluyor.
  • Sinameki çayı, düzenli tüketilmesi durumunda bağırsaklardan normal gıda ve atık akışını teşvik ederek yardımcı sindirim sisteminin çalışmasına iyi geliyor.
  • Güçlü bir antioksidan kaynağı olan sinameki çayı, serbest radikallerin vücudunuzda oluşturabileceği kronik hastalıklar ile mücadele ediyor.
  • Sinameki çayının düzenli tüketildiğinde iyi bir idrar söktürücü olduğu biliniyor. Sinameki çayı, bu özelliği sayesinde kişiyi idrar yapmaya teşvik ederek vücudunuzda bulunan aşırı yağı, tuzu ve toksinleri atmanıza yardımcı oluyor.
  • Yüzyıllardır eklemlerin dokusunda oluşan iltihapları giderdiği bilinen sinameki çayı, günümüzde de iltihaplanmalardan kaynaklanan baş ağrısı ve ateş gibi çeşitli sağlık sorunlarını giderdiği biliniyor.
  • İnsan vücudunda laksatif etkilere sebep olan sinameki çayı, düzenli tüketilmesi halinde kilo vermenize yardımcı oluyor. Kilo vermek amacıyla yaptığınız diyeti ve sporu günlük düzenli olarak tükettiğiniz sinameki çayı ile destekleyerek kısa süre içerisinde sağlıklı bir biçimde kilo verebilirsiniz.
  • Sinameki çayı, içeriği sayesinde kadınların regl dönemlerinde oluşan gerginliğin giderilmesinde etkilidir. Aynı zamanda sinameki çayı, adet döneminizin dengelenmesinde de etkilidir.
  • Sinameki çayı, idrar yollarında oluşan enfeksiyonları engelleyici yönü bulunmaktadır.

Sinameki Çayı Nasıl Tüketilmeli?

İnsan vücudu için mucizevi faydalar sağlayan sinameki çayını kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Sinameki çayının şifasını vücuduna sağlamak isteyenlerin merak ettiği ‘sinameki çayı aç karnına mı tok karnına mı içilir, kaç gün içilir, günde kaç defa içilir, her gün içilir mi’ gibi soruları sizler için araştırdık.

Kronik bir rahatsızlığınız varsa veya günlük düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız sinameki çayını tüketmeden önce doktorunuza danışmanız yararlı olacaktır. Gebelerin ve enzim gibi rahatsızlıkları olan ve 12 yaşından küçük bireylerin kullanması tavsiye edilmemektedir. Sinameki çayın, fazla tüketmemeniz de oldukça önemlidir. Sinameki çayını sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde en fazla üç defa içmeniz yararlı olacaktır. Ayrıca bu çayı aç karnına tüketmeniz, sağlığınız açısından yararlı olacaktır.

Sinameki Çayı Nasıl Demlenir?

Daha öncede belirttiğimiz gibi genellikle poşet çay biçiminde paketlenerek bizlere sunulan sinameki çayını kaynatılmış bir fincan sıcak su içerisine bir adet süzen çay poşeti ekleyerek 3 ila 5 dakika arasında demlendikten sonra keyifle içebilirsiniz.

Sinemaki Çayını Kimler İçemez, Zararları Nelerdir?

Sinemaki çayının faydası olduğu kadar yanlış ve fazla kullanımda da zararı bulunur. Gün içerisinde aşırı kullanım bulantı ve kusma gibi etkilere sebebiyet verebilir. Ayrıca potasyum eksikliği bulunan ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanan kişilerin dikkatli bir şekilde kullanması önerilmektedir. Bu yüzden doktorunuza danışmanız önemlidir. Ayrıca çocukların ve gebelerin kullanımı açısından da sakıncalıdır.

En İyi Sinameki Çayı En Ucuz Satış Fiyatları İle Peynirci Baba Online Satış Mağazamızda!

Bitkisel ürünler sektörünün önde gelen markaları tarafından özel olarak üretilen sinameki çayı ürünlerini Peynirci Baba online satış mağazamızda bulunan BİTKİ ÇAYLARI kategorisinden en ucuz satış fiyatları ile satın alabilirsiniz. Aşağıda bulunan linke tıklayıp tercih ettiğiniz sinameki çayı ürününü sepete ekleyerek adresinize sipariş edebilirsiniz.

Denemeniz İçin Fiyatını İndirdik! En İyi Sinemaki Çayı Ürününü İncelemek İçin Hemen Tıklayın