Sürmene Bıçağı Çeşitleri ve Fiyatları - Peynirci Baba
Teslimat Bölgesi Yükleniyor..
Destek Hattı 0850 305 32 02
700 TL ve üzeri Ücretsiz Kargo

Bıçak

Sürmene Bıçak Çeşitleri ve Fonksiyonları

Sürmene bıçağı, ilk olarak Trabzon’un Sürmene ilçesinde üretilmiş geleneksel bir Türk bıçağıdır. Kendine özgü üretim yöntemleri ve tasarımları sürmene bıçaklarını eşsiz kılar. Asırlardır el işçiliği ile hazırlanan orijinal Trabzon Sürmene bıçak modelleri hem dayanıklı hem de işlevsel olmaları sebebiyle tercih edilir. Uzun ömürlü sürmene bıçak her yönden diğer bıçaklara göre avantaj sağlar ve mutfakta harikalar yaratmaya yardımcı olur.

Gerçek Sürmene bıçağı, el işçiliği ile özenle işlenir. Bıçak saplarında kullanılan malzemeler ahşap, taş veya fildişinden üretilir. Bıçak yapımında yüksek kaliteli paslanmaz çelik veya karbon çelik kullanılır. Sürmene bıçaklarının üretiminde kullanılan özel tekniklerden biri, çelik suyuna katılan balık yağıdır. Bu yöntemle diğer bıçaklardan daha güçlü ve keskin olur. Sürmene bıçakları uzun süre keskinliğini muhafaza edebilir. Bu sebeple daha az bilenmeye ihtiyaç duyar.

En iyi Sürmene bıçağı usta zanaatkarlar tarafından titizlikle hazırlananlardır. Sadece işlevsellik değil görsel açıdan da beğeni toplar. Geleneksel Türk motifleri ile işlenen bıçaklar ve sapları Karadeniz ruhunu yansıtır. Sürmene bıçağı geleneksel zanaatın güzel örneklerinden biri olduğu için koleksiyon amaçlı toplanabilir. Sürmene bıçakları özel tasarlanmış kılıfları ile satışa sunulur. Bu kılıflar bıçakları kolayca taşımak için ve saklarken temiz kalması için kullanılabilir.

Sürmene bıçak ebatları değişkenlik gösterir. Küçük sürmene bıçağı, mutfak bıçağı olarak kullanılabilir. Küçük boyutlu sürmene bıçakları, kesme, dilimleme ve doğrama işlemleri için elverişli olduğu için meyve bıçağı olarak da tercih edilebilir. Küçük ebatlı sürmene bıçakları 11 cm, 13 cm, 15 cm ve 16 cm olarak değişir. Sadece meyve değil; sebze, ekmek, et gibi gıda malzemeleri soyulabilir, dilimlenebilir veya kesilebilir. Ergonomik tasarımı sayesinde rahat tutuş imkânı sağlar ve işleri kolaylaştırır.

Büyük sürmene bıçağı genellikle avcılıkta ve doğa tutkunları tarafından açık hava etkinliklerinde kullanılır. Profesyonel aşçılar tarafından da kullanılan sürmene bıçakları şef bıçağı olarak tercih edilir. Eşsiz keskinliği ile profesyonel mutfakların vazgeçilmezidir. Sürmene şef bıçakları 17 cm, 18 cm, 19 cm ve 20 cm olarak değişiklik gösterir. Çok amaçlı kullanım imkânı sağlarlar. Uzun ve geniş yapılılardır.

Sürmene Bıçağı Fiyatları

Sürmene bıçak fiyatlandırması kullanılan malzeme kalitesi, el işçiliği, bıçak boyutu, marka ve üreticiye göre değişiklik gösterir. Diğer bıçaklara kıyasla daha üstün performans gösteren sürmene bıçakları tek tek satın alınabilir ya da bıçak seti olarak tercih edilebilir. Sürmene bıçak satın almak ve mutfakta profesyonel aşçılar gibi çalışmak istiyorsanız hemen Peynirci Baba online mağazamızdaki Sürmene bıçak modellerine göz atabilir ve en ucuz satış fiyatları ile sipariş verebilirsiniz.

Bu kategoride 1 sayfada toplam 6 ürün bulundu.

Sırala:
Bıçakçı Baba Sürmene Bıçak Seti
Bıçakçı Baba Sürmene
Bıçak Seti
322,25 TL
322,25 TL
İNCELE
Bıçakçı Baba Sürmene Meyve Bıçağı 11 cm
Bıçakçı Baba Sürmene Meyve Bıçağı 11 cm
345,25 TL
345,25 TL
İNCELE
Bıçakçı Baba Sürmene Mutfak Bıçağı 13 cm
Bıçakçı Baba Sürmene Mutfak Bıçağı 13 cm
356,50 TL
356,50 TL
İNCELE
Bıçakçı Baba Sürmene Mutfak Bıçağı 15 cm
Bıçakçı Baba Sürmene Mutfak Bıçağı 15 cm
408,25 TL
408,25 TL
İNCELE
Bıçakçı Baba Sürmene Mutfak Bıçağı 16 cm
Bıçakçı Baba Sürmene Mutfak Bıçağı 16 cm
557,75 TL
557,75 TL
İNCELE
Bıçakçı Baba Sürmene Şef Bıçağı 17 cm
Bıçakçı Baba Sürmene Şef Bıçağı 17 cm
713,25 TL
713,25 TL
İNCELE

"Bıçak" kategorisinde 1 sayfada toplam 6 ürün bulundu.