Bakır Sahan Tava Modelleri ve Fiyatları - Peynirci Baba
Teslimat Bölgesi Yükleniyor..
Destek Hattı 0850 305 32 02
700 TL ve üzeri Ücretsiz Kargo

Bakır Sahan

Bakır Sahan Satın Al

Bakır sahan, geleneksel Türk mutfağında yüz yıllardır kullanılan mutfak araç gerecidir. Ana malzemesi bakırdır. Bakır maddesi, iyi bir iletkendir. Bunun yanı sıra bakır sahan ile pişirilen yemekler hem daha lezzetli hem de daha sağlıklıdır. Bakır sahanlar göze hitap eden sofralar hazırlarken de tercih edilir.

Bakır maddesi yapısı itibariyle ısıyı eşit yayarak yemeğin her bir noktasının iyi pişmesini sağlar. Isıyı hızlı dağıttığı için mükemmel sonuçlar elde edilir. Bakır aynı zamanda dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Düzenli kalaylama işlemi yapıldığı takdirde eski bakır sahanlar uzun süre kullanılabilir. Bakır sahanların kullanım sıklığına bağlı olarak kalaylama ihtiyacı ortaya çıkar.

Bakır sahan kullanımı kolaylık sağlar. Pişirme, soteleme, kavurma ve kızartma gibi her türlü işlem için kullanılabilir. Bunun yanı sıra servis yaparken ve ilgi çekici sunumlar hazırlarken kahvaltıda ve ana yemeklerde kullanılabilir. Profesyonel aşçılar ve mutfak meraklıları için vazgeçilmez bir araçtır.

Gerçek bakır sahan, el emeği ile özenle işlenerek hazırlanır. İşinin ehli zanaatkarlar tarafından işlenerek elde edilen bakır sahanların dış yüzeyi bakırdan, iç kısmı ise kalay malzemesinden yapılır. İç yüzeyleri, bakır maddesinin sağlık için olası zararlarını azaltır. Dış yüzeyleri ve taban kısımları bakırdır. Bakır sahan iki yanında bakır saplar bulunur.

El işçiliği ile hazırlanan bakır sahanlar, büyük, orta ve küçük ebatlarda üretilir. Bakır sahan ebatları ihtiyaca göre tercih edilir. Farklı yemek çeşitleri ve farklı porsiyonlar için uygun seçenekler vardır. Büyük bakır sahan kalabalık sofralar, özel etkinlikler ve büyük aileler için uygundur. Küçük ve orta ebatlı sahanlar ise tek kişilik öğünler ve 2-3 kişi için ideal olabilir.

Bakır Sahan Fiyatları

Bakır sahan ücretleri, işçiliğe, malzeme kalitesine, üreticiye, bakır sahan boyutuna ve tasarımına göre değişiklik gösterir. Bakır sahan almadan önce kalite, boyut ve marka araştırması yapılmalıdır. Bakır sahan nereden alınır diye merak ediyorsanız Peynirci Baba online satış mağazamızda satılan ürünlere göz atabilir ve satın alabilirsiniz. Sofralarınız için lezzetli yemekler ve göz alıcı sunumlar hazırlamak istiyorsanız hemen bakır sahan çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Bu kategoride 1 sayfada toplam 5 ürün bulundu.

Sırala:
%13 indirim
Trabzon Bakırcılık Bakır Sahan 17 cm
Trabzon Bakırcılık Bakır Sahan 17 cm
547,50 TL 476,25 TL
476,25 TL
İNCELE
%13 indirim
Trabzon Bakırcılık Bakır Sahan 19 cm
Trabzon Bakırcılık Bakır Sahan 19 cm
598,25 TL 520,25 TL
520,25 TL
İNCELE
%13 indirim
Trabzon Bakırcılık Bakır Sahan 21 cm
Trabzon Bakırcılık Bakır Sahan 21 cm
690,25 TL 600,25 TL
600,25 TL
İNCELE
%13 indirim
Trabzon Bakırcılık Bakır Sahan 23 cm
Trabzon Bakırcılık Bakır Sahan 23 cm
845,25 TL 735,25 TL
735,25 TL
İNCELE
%13 indirim
Trabzon Bakırcılık Bakır Sahan 25 cm
Trabzon Bakırcılık Bakır Sahan 25 cm
1.023,50 TL 890,25 TL
890,25 TL
İNCELE

"Bakır Sahan" kategorisinde 1 sayfada toplam 5 ürün bulundu.