Polen Çeşitleri ve Fiyatları - Satın Al - Peynirci Baba
Teslimat Bölgesi Yükleniyor..
Destek Hattı 0850 305 32 02
700 TL ve üzeri Ücretsiz Kargo

Polen

Arılardan Gelen Şifa: Polen ve Arı Sütü

Arılar, insanlara sunduğu balın yanı sıra polen ve arı sütü gibi maddeler ile de insan vücuduna şifa kaynağı oluyor. Ülkemiz iklimi ve coğrafi koşulların elverişli olması nedeniyle arı sütü bal polen üretiminde önemli bir yer tutmaktadır.

Polen, bitkilerin çiçeklerinde bulunan erkek üreme hücrelerine verilen isimdir. Polen, arılar tarafından yavru beslenmesinde veya arı sütü üretiminde kullanılmaktadır. Arılar bal yapmak amacıyla çiçeklerden çiçeklere polen taşıyarak o çiçeklerin çoğalmasına katkı sağlarlar. Halk arasında çiçek tozu olarak da bilinen polen, bal arıları tarafından üretilen bir gıda maddesidir. Arı sütü ise işçi arıların kraliçe arıları beslemek amacıyla yutak üstünde bulunan salgı bezlerinde ürettiği süt benzeri bir salgıdır.

Zengin içeriği ile oldukça besleyici bu ürünler, insan vücudu için en az bal kadar fayda barındırmaktadır.

Polen ve Arı Sütü Şimdi Peynirci Baba'da

Polen; protein, karbonhidrat, vitamin, mineral, antioksidanın yanı sıra içerisinde 250 çeşit enzim de barındıran bir gıda maddesidir. Zengin besin içeriği ile kötü kolesterolü düşürme özelliğine sahip olan polen, düzenli tüketildiğinde kalp hastalığı riskini de en aza indirmektedir. Polen, bağışıklık sistemi için de oldukça büyük bir şifa kaynağıdır. Kesiklerin ve diğer yaraların vücut tarafından daha hızlı iyileşmesini sağlayan polen aynı zamanda menopoz dönemindeki kadınların menopoz belirtilerini hafifletme özelliğine sahiptir. Polen aynı zamanda içeriğinde bulunan yüksek antioksidan sayesinde kanser ve diyabet gibi kronik hastalıklardan korumaya yardımcı bir besindir.

Bitkisel bir takviye gıdası olan arı sütü de insan vücudu için önemli faydalar sağlayan bir gıda maddesidir. Yapılan bilimsel araştırmalar, arı sütünün kötü kolesterolü düşürmede yardımcı bir gıda maddesi olduğunu kanıtlamıştır. Arı sütü, içeriğinde bulunan güçlü antioksidanlar sayesinde düzenli tüketilmesi halinde kanser riskini en aza indirmektedir. Bunların yanı sıra arı sütü, kas gelişimini ve büyümesini hızlandırarak kemik gücünü arttıran önemli besinlerdendir.

Mükemmel görüntüsüyle insanın iştahını kabartan polen gıdasını yoğurdunuzun içine ekleyerek tüketebilirsiniz. Sütün içerisine meyve, yulaf ve bir miktarda polen ekleyerek besleyici ve doyurucu bir ara öğün hazırlayabileceğiniz gibi ılık süt içerisine bol ile polen ekleyerek de tüketebilirsiniz.

Arı sütünü ise dil altına alarak yutulmadan bekleyebilirsiniz. Saniyeler içerisinde ağzınıza aldığınız arı sütü, dilaltındaki kılcal damarlar vasıtasıyla emilir ve sindirilir. Arı sütünün dozajı konusunda ise doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Polen ve Arı Sütü Fiyatları

Arılar tarafından üretilen şifa deposu polen ve arı sütü ürünlerine olan ilginin son yıllarda artması sebebiyle gıda sektöründe hizmet veren en iyi markalar tarafından farklı gramaj seçeneklerinde cam kavanozlara koyularak farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunulmaktadır.

Arı sütü bal polen nerede satılır?” diyorsanız doğru adrestesiniz. İnsan vücuduna birçok fayda sağlayan polen ve arı sütü ürünlerini Peynirci Baba online mağazamızda bulunan Polen kategorisinde bulabilirsiniz. Polen ve arı sütü ürünleri hakkında detaylı bilgiye bu kategoriden ulaşabilirsiniz. Şifa deposu olan bu ürünlerin siparişini vermeniz halinde ayağınıza kadar getiriyoruz.

Peynirci Baba online mağazamızda yer alan ürünleri, en ucuz satış fiyatlarından yararlanarak sipariş etmeniz halinde ürünler, güvenli paketleme sistemine uygun koşullarda paketlenerek sağlıklı ve güvenli bir biçimde adresinize teslim edilecektir. Satın almak için ürünleri hemen sepetinize ekleyebilirsiniz. 

Bu kategoride 1 sayfada toplam 1 ürün bulundu.

Sırala:
Fanus Su Bazlı Organik Propolis 50 ml
Fanus Su Bazlı
Organik Propolis 50 ml
270,25 TL
270,25 TL
İNCELE

"Polen" kategorisinde 1 sayfada toplam 1 ürün bulundu.