Süzme Peynir Çeşitleri - Satın Al - Peynirci Baba
Teslimat Bölgesi Yükleniyor..
Destek Hattı 0850 305 32 02
700 TL ve üzeri Ücretsiz Kargo

Süzme Peynir

Süt Aroması Sunan Süzme Peynir Çeşitleri

İnek, koyun ya da keçi gibi hayvanlardan elde edilen sütün çeşitli işlemlerden geçirilmesi ile üretilen süzme peynir, kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Genellikle pastörize sütten üretilen süzme peynir, eşsiz lezzeti ve benzersiz aroması ile sevilerek tüketilen peynir çeşitlerinden biridir. Yoğun geçecek bir günün sabahında edeceğiniz kahvaltı ile vücudunuzun enerji ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Zengin besin içeriği sebebiyle süzme peynir, ihtiyacınız olan enerjiyi size sağlayacak gıda maddelerinden biridir. Süzme peynir ürünlerini kahvaltıların yanı sıra tostun içine ekleyerek de tüketebilirsiniz.

Yapı olarak yumuşak kıvama sahip olan süzme peynir, kolaylıkla ekmeğe sürebileceğiniz bir peynir çeşididir. Süzme peynir ürünleri çoğunlukla beyaz renkte olan bir peynir çeşididir. Süzme peynir ürünleri, üretildiği süte göre yarım yağlı ve tam yağlı olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Yarım yağlı süzme peynir ürünleri kimi markalar tarafından light süzme peynir olarak da isimlendirilmektedir. Tadan kişiye eşsiz bir süt aroması sunan süzme peynir, tuzlu ve hafif ekşi bir tada sahiptir.  

Süzme peynir ürünlerini diğer süt ürünlerinden ayıran önemli özellik, ham maddesi olan sütün preslenip bekletilmek yerine kesilmeye bırakılıp süzülmesidir. Bu sebepten içeriğinde yüksek miktarda kazein proteini bulunduran süzme peynir, yemeklere kıvam katmak için kullanılabileceği tavsiye edilmektedir.

Süzme peynir ürünleri genellikle hazır alınarak tüketilen bir peynir çeşididir. Süzme peynir ürününü sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek için ambalajı içerisinde kendi salamura suyunda buzdolabında ağzı kapalı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Güçlü bir kalsiyum kaynağı olan süzme peynir, zengin besin içeriği sayesinde insan vücudu için sayısız fayda sağlıyor. Süzme peynir, soğuk kış aylarında vücut sıcaklığımızı korumamızı sağlayan süt yağı açısından oldukça zengindir. Süzme peynirin vücudumuza sağladığı faydaları sizler için derledik.

  • Kalsiyum ve protein kaynağı olarak bilinen süzme peynir, yavaş yavaş sindirilen ve kas ağırlığının artmasına yardımcı olan kazein proteini yönünden zengin olduğundan kasları şekillendirmede önemli bir yere sahiptir.
  • Süzme peynir, günlük kalsiyum ihtiyacının %28'ini karşılayan bir gıda maddesidir. Aynı zamanda metabolizma ve kemik dokusunun kalınlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan süzme peynir, çocuklar tarafından düzenli tüketildiğinde kemik gelişimini desteklemektedir.
  • Protein, kalsiyum ve D vitamini bakımından zengin olan süzme peynir, kadınlar tarafından düzenli tüketildiğinde regl kanamasını dengelenmesine yardımcı olmaktadır.
  • Süzme peynir kan şekeri seviyesini normal tutan magnezyumu yönünden de zengin bir gıda maddesidir.
  • Süzme peynir, içeriğinde bulunan diğer vitaminler ve mineraller sayesinde vücudun hastalıklara karşı daha dirençli kalmasını sağlamaktadır.
  • Zengin içeriği sayesinde süzme peynir ürünleri, gün içerisinde kendinizi daha enerjik hissetmenizi sağlayacaktır.
  • Süzme peynir ürünlerini düzenli tüketmeniz durumunda vücudunuzda hücre yapımına destek olabileceğiniz gibi hücrelerin onarımında da sizlere yardımcı olacak bir gıda maddesidir.

Süzme Peynir Ürünleri Uygun Fiyatlar ile Nereden Satın Alınır?

‘Kaliteli ve lezzetli süzme peynir ürünleri kaç TL, süzme peynir ne kadar, süzme peynir nereden sipariş edilir’ gibi araştırmalar yapmanıza gerek yok!  

Süzme peynir üreten firmalar Süt ve süt ürünleri sektöründe hizmet veren İçim, Ekici, Torku, Sütaş, Yöre gibi kaliteli firmaların tam anlamıyla hijyenik koşullarda ürettiği birbirinden lezzetli süzme peynir ürünlerini Peynirci Baba online mağazamızda Süzme Peynir kategorisinden inceleyebilirsiniz. Kategori içerisinden tercih ettiğiniz süzme peynir ürününü alarak aile bireylerinizin hayran olacağı kahvaltılara imza atabilirsiniz.

Sektörün önde gelen süzme peynir markaları tarafından üretiminin her aşaması kontrol edilerek üretilen kaliteli ve sağlıklı süzme peynir ürünlerini en ucuz satış fiyatları ile Peynirci Baba online satış mağazamızdan hemen satın almak için tercih ettiğiniz ürünü sepete eklemeniz yeterli olacaktır. Ardından bütçenize uygun ödeme fırsatlarından birini seçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişini vermeniz durumunda ürün, güvenli paketleme sistemine uygun koşullarda paketlenerek sağlıklı ve güvenli bir biçimde kısa süre içerisinde adresinize teslim edilecektir.

Bu kategoride 1 sayfada toplam 4 ürün bulundu.

Sırala:
%13 indirim
Ekici Tam Yağlı Süzme Peyniri 400 gr
Ekici Tam Yağlı
Süzme Peyniri 400 gr
74,25 TL 64,50 TL
64,50 TL
İNCELE
%13 indirim
İçim Süzme Peynir 500 gr
İçim Süzme Peynir 500 gr
102,95 TL 89,50 TL
89,50 TL
İNCELE
%13 indirim
Sütaş Süzme Peynir 900 gr
Sütaş Süzme Peynir
900 gr
171,95 TL 149,50 TL
149,50 TL
İNCELE
%13 indirim
Teksüt Süzme Peynir 500 gr
Teksüt Süzme Peynir
500 gr
83,50 TL 72,50 TL
72,50 TL
İNCELE

"Süzme Peynir" kategorisinde 1 sayfada toplam 4 ürün bulundu.