Bakır Cezve Modelleri ve İndirimli Fiyatları - Peynirci Baba
Teslimat Bölgesi Yükleniyor..
Destek Hattı 0850 305 32 02
700 TL ve üzeri Ücretsiz Kargo

Bakır Cezve

Bakır Cezve Satın Al

Bakır cezve, Türk kahvesi ile özdeşleşmiş mutfak gereçlerinden biridir. “İbrik” olarak da bilinen cezve, Türk kahvesine zengin aroma ve yoğun kıvam katar. Geleneksel sunum araçlarından olan bakır cezveyle göze ve damağa hitap eden sunumlar hazırlanabilir.

Türk kahvesi pişirmek için kullanılan, uzun saplı ve geniş iç hazneye sahip kanonik şekilli mutfak eşyasına cezve adı verilir. Hakiki bakır cezve, geleneksel Türk kahvesi pişirmek için kullanılır. Bakır cezve tasarımında kahvenin bardak ile buluşurken kolayca dökülmesini sağlayan dökme dudağı bulunur. Cezve sapları elleri ateşten uzak tutmak ve güvenlik sebebiyle uzun tasarlanır. Ateş sıcaklığından elleri korumak için saplar ahşap ya da pirinçten yapılır.

Geleneksel Türk kahvesi aromasını yakalamak için otantik cezvelerin yapımında tercih edilen malzeme bakırdır ve kalaydır. Bakır, ısıyı eşit olarak her yönden ilettiği için kahve yavaş yavaş pişer. Türk kahvesini benzersiz yapan kıvam ve aromanın püf noktası da budur. Cezvenin içerisi ise kalay ile kaplanarak olası reaksiyonların önüne geçilebilir. Türk kahvesi deneyimini sonuna kadar yaşamak isteyenler için bakır cezve kullanmak önemlidir.

Cezveler kaç kişi için yapılacaksa buna uygun boyutta seçilmelidir. Kahve kıvamını tutturmak ve köpüklü kahve elde etmek için uygun boyut seçimi yapılmalıdır. İsteğe göre küçük boy, orta boy ve büyük boy bakır cezve seçenekleri ile üretilir. Bakır cezve büyük boy 6 kişilik servis için elverişlidir. Orta boy cezve ile 4 kişilik sunum yapılabilir. Küçük boylu cezve ile 2 kişiye kahve yapılabilir.

Bakır Cezve Fiyatları

Zanaatkarlar tarafından büyük özveri ile üretilen gerçek bakır cezve çeşitleri, ticari amaçla satışa sunulan ürünlerden daha kalitelidir. El işçiliği ile hazırlanan bakır cezveler kahve tutkunlarının vazgeçilmezidir. El yapımı bakır cezve fiyatları ürünün boyutuna göre ve işçiliğe göre değişiklik gösterir. Peynirci Baba online satış ile en iyi bakır cezve çeşitlerini inceleyebilir ve en ucuz satış fiyatları ile satın alabilirsiniz. Misafirleriniz için eşsiz sunumlar hazırlamak ve kahve keyiflerinize lezzet katmak için bakır cezvelerimizi inceleyin.

Bu kategoride 1 sayfada toplam 3 ürün bulundu.

Sırala:
%13 indirim
Trabzon Bakırcılık Bakır Cezve Büyük Boy
Trabzon Bakırcılık Bakır Cezve Büyük Boy
339,25 TL 295,25 TL
295,25 TL
İNCELE
%13 indirim
Trabzon Bakırcılık Bakır Cezve Küçük Boy
Trabzon Bakırcılık Bakır Cezve Küçük Boy
264,50 TL 230,25 TL
230,25 TL
İNCELE
%13 indirim
Trabzon Bakırcılık Bakır Cezve Orta Boy
Trabzon Bakırcılık Bakır Cezve Orta Boy
299,25 TL 260,25 TL
260,25 TL
İNCELE

"Bakır Cezve" kategorisinde 1 sayfada toplam 3 ürün bulundu.