Özel Bitkisel Yağlar - Online Satın Al - Peynirci Baba
Destek Hattı 0850 305 32 02
100 TL ve üzeri Ücretsiz Kargo

Özel Yağlar

En Faydalı Özel Bitkisel Yağlar

Bitkilerden elde edilen özel yağlar, insan vücuduna kattığı faydalar ile son yılların en çok tüketilen takviye gıdalarından biridir. Hammaddesi olan bitkinin barındırdığı tüm faydaları içinde barındıran bitkisel yağlar, genelde soğuk pres tekniği ile üretilmektedir. Doktorunuza danışarak belirli ölçülerde tüketebileceğiniz bu ürünler, sizin için sağlıklı yaşamın kapılarını açıyor.

Türkiye, iklimi ve coğrafi koşulları ile birçok endemik bitki çeşidine ev sahipliği yapan bir ülkedir. Dolayısıyla Türkiye’de hizmet veren birçok gıda firması, alternatif tıpta önemli yere sahip çörekotu, Hindistan cevizi gibi bitkilerin yağlarını üreterek tüketicilerine sunmaktadır.

Özel Yağların Faydaları

Doğanın biz insanlara sunduğu şifa deposu bitkilerin yağları, insan vücudu için birçok fayda sağlamaktadır. Özel yağlar, özenle toplanan bitkilerin çeşitli üretim teknikleriyle yağlarının alınarak ambalajlanması ile satışa sunulmaktadır. Hammaddesi olan bitkinin tüm faydalarını içinde barındıran bitkisel yağlar, önemli bitkisel takviye ürünlerindendir.

Son yılların en çok tüketilen bitkisel takviye ürünlerinden olan özel yağlar, metabolizma enfeksiyonlardan saç sağlığına kadar insan vücuduna birçok fayda sağlamaktadır.

  • Çörekotu yağı, bağışıklık sistemini daha güçlü hale getirerek bağırsaklarda oluşan solucanlara karşı kalkan görevi görmektedir.
  • Astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarını giderme özelliğine sahip olan çörekotu yağı, ateşli hastalıkları geçirmede etkili bir takviye gıdadır.
  • Çörekotu yağı, romatizma ve iltihaplı hastalıkların tedavisinde bitkisel takviye olarak kullanabileceğiniz bir üründür.
  • İçeriğinde bolca doymamış yağ barındıran Hindistan cevizi yağı, doyurucu özelliği sayesinde formunu korumak isteyen bireylerin tercih ettiği bir üründür.
  • Hindistan cevizi yağı, vücutta bulunan zararlı mikroorganizmalar için kalkan görevi görmektedir.
  • Hindistan cevizi yağı aynı zamanda Alzheimer hastası kişilerin beyin faaliyetlerini arttırmaktadır. 
  • Hindistan cevizi yağı ürününü kesiklerin ve yaralarınızın üzerine sürerek söz konusu yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlayabilirsiniz.
  • Cildin nem ve yağ ihtiyacını da karşılayan Hindistan cevizi yağı, masaj yaparak saçlarınıza uyguladığınızda saçları güçlendirici etki göstermektedir.

Özel Yağlar Nasıl Tüketilmelidir?

Genel olarak soğuk pres üretim şekli ile üretilen özel yağları birçok şekilde tüketebilirsiniz. Kokusu ve aroması ile farklı bir tada sahip bitkisel yağların tüketimini kolay hale getirmek için aşağıda yer alan yöntemleri kullanabilirsiniz.

Çörekotu yağını salatanıza ekleyerek kullanabileceğiniz gibi beyaz peynir üzerinde kahvaltılarda da tüketebilirsiniz. Çörekotu yağını aynı zamanda rendelenebilen meyvelere ekleyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağını ise tatlılarınıza ekleyerek gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ile mükemmel tada sahip kekler, cupcakeler hazırlayabilirsiniz.

Özel Yağların Fiyatları

Birçok bitkisel yağ markaları tarafından üretilen bitkisel yağ ürünleri farklı gramaj seçeneklerinde cam şişe veya kavanozlarda ambalajlanarak satışa sunulmaktadır. İnsan sağlığına birçok katkı sağlayan özel yağ çeşitleri, farklı gramaj seçeneklerinde Peynirci Baba online mağazamızda ‘Özel Yağlar’ kategorisinde yer almaktadır. Özel yağlar hakkında detaylı bilgilere bu kategoriden ulaşabilirsiniz.

Peynirci Baba ailesi olarak özel organik ve orjinal yağ çeşitlerini en ucuz satış fiyatları ile sizlere sağlıklı ve güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Peynirci Baba online mağazamızda yer alan bitkilerden üretilen özel yağları, bütçenize uygun ödeme fırsatlarından faydalanarak Türkiye’nin her yerine sipariş edebilirsiniz.

Bu kategoride 1 sayfada toplam 3 ürün bulundu.

Sırala:
Balen Çörekotu Yağı 250 ml
Balen Çörekotu Yağı 250 ml
42,50 TL
42,50 TL
İNCELE
Balen Hindistan Cevizi Yağı 250 gr
Balen Hindistan Cevizi Yağı 250 gr
40,25 TL
40,25 TL
İNCELE
Mersin Çörekotu Yağı 250 gr
Mersin Çörekotu Yağı 250 gr
34,50 TL
34,50 TL
İNCELE

"Özel Yağlar" kategorisinde 1 sayfada toplam 3 ürün bulundu.