Doğal Bir Şifa Kaynağı: Aspir Yağı

Doğanın insanlığa sunduğu bitkiler, insan vücudu için birçok fayda sağlıyor. Bu bitkilerden üretilen bitkisel yağ çeşitleri de zengin besin içeriği ile insan vücuduna birçok açıdan şifa sunuyor. Son günlerde bitkisel yağların popüler hale gelmesiyle birçok kişi tarafından kullanılan aspir yağı nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir, nasıl kullanılır?

Aspir Yağı Nedir?

Çok dallı, otsu bitki çeşitleri arasında yer alan aspir bitkisi, genellikle aspir yağı elde etmek amacıyla kullanılmaktadır. Sarı, kırmızı, turuncu çiçeklere sahip aspir, çok yıllık bitki çeşitlerinden biridir. Aspir bitkisinin belli bölgelerinin çeşitli biçimlerde preslenmesiyle elde edilen aspir yağı, doymamış yağlar açısından oldukça zengindir. Sporcu takviyelerinde sıklıkla kullanılan aspir yağı, zengin içeriği sayesinde insan sağlığı için de oldukça faydalıdır.

Aspir Yağı Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde aspir yağı, çeşitli hastalıkların giderilmesinde, vilt ve saç bakımında insan vücuduna destek sunuyor. İçeriğinde yüksek oranda E vitamini bulunması sebebiyle insan vücudunu iyileştirici etkiye sahip olan aspir yağının faydalarını sizler için derledik:

aspir yağı ne işe yarar

 • Bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkilere sahip olan aspir yağı, düzenli kullanılması halinde bağışıklık sistemini güçlü hale getirerek vücudunuzu hastalıklara karşı daha dirençli kılacaktır.
 • Aspir yağı, vücuttaki stres oranını azaltarak depresyon, anksiyete, kaygı bozukluğu gibi çeşitli hastalıkların giderilmesine de yardımcı oluyor.
 • Dolaşım sistemi üzerinde de olumlu etkiler gösteren aspir yağı, bu sayede ilerleyen yaşlarda ortaya çıkması muhtemel kalp ve damar hastalıklarının önüne geçmede etkili oluyor.
 • Aspir yağı, düzenli tüketildiğinde metabolizmanın çalışmasını destekleyerek kilo vermenize de yardımcı oluyor.
 • Sindirim sistemini hızlandırıcı etkiler sağlayan aspir yağı, kabızlık ve hazımsızlık gibi problemlerin giderilmesinde de etkilidir.
 • Vücuttaki kan şekeri oranını düzenlemesi sayesinde şeker hastalarının sıklıkla tercih ettiği bitkisel yağ çeşitlerinden biridir.
 • Aspir yağı, güçlü bir E vitamini kaynağı olması sebebiyle saç ve cilt bakımında da oldukça önemli bir yağdır.
 • Cilde uygulanması halinde aspir yağı, siyah nokta ve sivilce oluşumunu azaltarak cilt lekelerinin giderilmesini de sağlıyor.
 • Aynı zamanda günlü bir antioksidan kaynağı olan bu yağ, cildinizin daha genç görünmesine de yardımcı oluyor.
 • Saçlara uygulandığında kepek sorununu giderici özelliğe sahip olan aspir yağı, saçlarınızın daha canlı ve sağlıklı görünmesine de olanak sağlıyor.
 • Adet döngüsünü de düzenlediği bilinen aspir yağı, regl semptomlarını azaltma etkisine de sahiptir.
 • Kan dolaşımını hızlandırıcı etkiye sahip aspir yağı, romatizma kaynaklı ağrıların tedavisinde de etkilidir.

Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

Bu şifalı yağın faydalarından yararlanmak istiyorsanız günlük düzenli olarak kullanabilirsiniz. Aspir yağının cildinize sağladığı faydalardan yararlanmak için birkaç damla aspir yağını cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Aspir yağını yine birkaç damla oranında şampuanınıza veya saç bakım kreminize eklemeniz halinde saçınıza birçok açıdan fayda sağlayacaktır. Aspir yağı ile zayıflamak isteyenler, salatalarına bir çay kaşığı oranında aspir yağı ekleyebilirler. Üst solunum yollarını iyileştirici etkisi bulunan bu yağ, özellikle kış aylarında öksürük, balgam gibi durumlarda bir tatlı kaşığı aspir yağını içerek tedavi olabilirsiniz.

Aspir yağını kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise günlük kullanım miktarıdır. Günde bir tatlı kaşığı oranından fazla kullanmamanız sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Aspir Yağı Ürününü En Ucuz Satış Fiyatları ile Satın Al!

Bitkisel ürünler sektörünün önde gelen markaları tarafından üretilen aspir yağı ürünlerini Peynirci Baba online satış mağazamızda yer alan ÖZEL YAĞLAR kategorisinden inceleyerek adresinize sipariş edebilirsiniz. Online mağazamızda yer alan aspir yağı ürününü en ucuz satış fiyatları ile satın almak için ürünü sepete ekleyebilirsiniz.

Denemeniz İçin Fiyatını İndirdik! En İyi Aspir Yağı Ürününü Satın Almak İçin Hemen Tıklayın