Tatlılara Lezzet Katan Enfes Mascarpone Peyniri

Dünya mutfağında önemli bir yere sahip olan peynirler, farklı ülkelerde farklı teknikler ile üretilen gıda maddelerinden biridir. Kıvam ve aroma bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip peynirler, zengin besin içeriği sayesinde insan vücudu için birçok fayda da sağlamaktadır. Peynir, ham maddesi olan süt sebebiyle güçlü bir kalsiyum kaynağıdır ve bu sayede kemik gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Yemeklerden tatlılara kadar birçok alanda kullanılan ithal peynir çeşitleri arasında yer alan mascarpone peyniri, dünya mutfağında önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde de son yıllarda popüler olmaya başlayan mascarpone peyniri nedir, hangi ülkenin, özellikleri nelerdir, nasıl yenir, nasıl saklanır, yoksa yerine ne kullanılır?

Mascarpone Peyniri Nedir, Hangi Ülkenindir?

Kendine has aroması ve kıvamı ile dikkat çeken mascarpone peynirinin, ilk üretiminin 16. veya 17. yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Oldukça lezzetli bir aromaya sahip olan bu peynirin ilk olarak İtalya’da popüler hale geldiği biliniyor. Günümüzde İtalya’nın geleneksel lezzetlerinden olan mascarpone peyniri, dünya mutfağında sıklıkla kullanılmaktadır. Kıvamı ve lezzeti ile öne çıkan bu lezzetli peynir ile mutfağınızda harikalar yaratabilirsiniz.

Kaymak ve krema kıvamına yakın olan mascarpone peyniri, inek sütünden ve manda sütünden üretilmektedir. Yapımı oldukça zahmetli olan mascarpone peyniri, diğer peynir çeşitlerinden ayrılan kıvamı ve aroması sayesinde genelde tatlı yapımında tercih edilmektedir.

Mascarpone Peynirinin Özellikleri Nelerdir?

Süt tadı ve kıvamı ile öne çıkan peynir çeşitlerinden olan Mascarpone peyniri, ülkemizde de sıklıkla tüketilmeye başlamıştır. Tiramisulara ekstra lezzet katan bu peynir, üretiminde kullanılan teknikler sayesinde farklı özelliklere sahiptir. Enfes tadı ile öne çıkan Mascarpone peynirinin özelliklerini sizler için araştırdık:

mascarpone peyniri yoksa yerine ne kullanılır?

  • Mascarpone peyniri, krema veya kaymağı andıran bir kıvama sahiptir.
  • Sarıya yakın bir renge sahip olan Mascarpone peyniri, rengi itibariyle kremaya benzemektedir.
  • Mascarpone peynirinin, taze tüketilmesi önerilmektedir. Peynirin, paketini açtıktan sonra kısa süre içerisinde tüketmeniz sağlığınız açısından yararlı olacaktır.
  • Yağ oranı bakımından oldukça yüksek bir değere sahip olan bu lezzetli peynir, tadını yağından almaktadır.
  • Mascarpone peyniri, diğer peynirler ile kıyaslandığında pH değeri bakımından yüksektir.

Mascarpone Peyniri Nasıl Yenir?

Bu lezzetli peyniri yeni keşfeden kişilerin sıklıkla merak ettiği ‘mascarpone peyniri nasıl tüketilir’ sorusunu araştırdık. Limon, vişne, çilek gibi meyvelerden hazırlayacağınız cheesecakelerinizin lezzetini arttırmak için mascarpone peynirini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dünya mutfağında tiramisu, brownie, tart, pasta, muffin, kek gibi tatlılara eklenen mascarpone peyniri, eklendiği gıdanın lezzetini arttırma özelliğine sahiptir. Oldukça lezzetli bir tada sahip olan bu peyniri, tatlıların yanı sıra makarnanıza sos olarak da ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız makarnaya bir miktar mascarpone peyniri ekleyerek mutfaklarınızda İtalyan makarnası rüzgârı estirebilirsiniz.

Mascarpone Peyniri Yoksa Yerine Ne Kullanılır?

Ülkemizde yeni popüler olmaya başlayan bu lezzetli peynir hakkında merak edilen diğer bir soru da ‘mascarpone peyniri yerine hangi peynir kullanılır’ sorusudur. Tiramisu yaparken elinizde bu lezzetli peynir yoksa yerine kıvam ve aroma itibariyle mascarpone peynirini andıran labne peynirini tercih edebilirsiniz. Lezzet bakımından mascarpone peyniri ile aynı özelliği yakalayamasanız da kıvam olarak benzediği için tatlılarınızda labne peynirini de kullanabilirsiniz.

Lezzetli Mascarpone Peyniri Uygun Fiyat Seçenekleri ile Peynirci Baba’da!

Dünyaca ünlü markaların ürettiği en iyi mascarpone peynirini, uygun fiyat seçenekleri ile Peynirci Baba online satış mağazamız üzerinden adresinize sipariş edebilirsiniz. Online mağazamızda bulunan bu lezzetli peyniri, en ucuz satış fiyatları ile satın almak için ürünü sepete ekleyerek bütçenize uygun ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Siparişini vermeniz halinde ürün, kargo uzmanlarımız tarafından özenli ve güvenli bir biçimde paketlenerek kısa süre içerisinde adresinize teslim edilecektir.

Denemeniz İçin Fiyatını İndirdik! En İyi Peynir Ürününlerini Satın Almak İçin Hemen Tıklayın