Hangi zeytinyağı markası daha iyi?

Tarihi MÖ 4500 yıllarına kadar uzanan zeytinyağı kültürünün Akdeniz’deki diğer kavimlere yayılmasında en önemli rolü Giritlilerin oynadığı tahmin edilmektedir. Ardından Anadolu’da yayılmaya başlayan bu lezzetli mutfak kültürü, bir süre sonra tüm dünyaya yayılmaya başlamıştır. Akdeniz ve Ege mutfağında önemli bir yere sahip olan zeytinyağı, günümüzde hala keyifle tüketilen bir gıda maddesidir.

Zeytin meyvesinin farklı yöntemler ile işlenmesi ile üretilen zeytinyağı, diğer bitkisel yağlar ile kıyaslandığında insan vücuduna birçok fayda sağlamaktadır. Anadolu’da ilk başlarda köylerde üretilen zeytinyağı çeşitleri, günümüzde çeşitli gıda markaları tarafından üretilerek lezzet severlerin beğenisine sunulmaktadır. Ancak zeytinin hasat edilmesinden zeytinyağının üretilmesine kadar olan süreçte halen geleneksel yöntemlerin kullanıldığı bilinmektedir

Gıda markaları tarafından üretilen zeytinyağı çeşitlerini; natürel zeytinyağı, rafine zeytinyağı ve riviera zeytinyağı olarak sıralamak mümkündür. Zeytinyağı çeşitleri, üretim koşullarına bağlı olarak asitlik derecesi değişkenlik gösterebilmektedir. Asitlik derecesine bağlı olarak zeytinyağı çeşitlerinin kimisi sofralık olarak tüketilebilirken kimisi de yemeklerde ya da kızartmalarda kullanılabilmektedir. Gıda sektöründe hizmet veren markaların ürettiği zeytinyağı çeşitleri arasında tercih yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Satın alacağınız zeytinyağının faydalarından yararlanmak istiyorsanız ürünün içeriğinde renklendirici gibi katkı maddeleri bulundurmamasına dikkat etmeniz sağlığınız açısından yararlı olacaktır. Zeytinyağı satın alırken gıda sektörünün güvenilir markaları tarafından üretilen zeytinyağı ürünlerini tercih etmelisiniz. Peki hangi zeytinyağı markası daha iyi, en iyi zeytinyağı markası hangisi?

Türkiyenin en iyi zeytinyağı hangisi?

Türkiye'nin en iyi zeytinyağı markası hangisidir?

Dünyanın en iyi zeytinyağları her sene yapılan çeşitli yarışmalarda değerlendirilmektedir. 2020 yılında Arjantin’de gerçekleştirilen Olivinus Yarışması’nda Yöre Grup tarafından üretilen Ulubahçe Zeytinyağı, Altın Prestij Ödülü’nün sahibi olmuştur. Yıllardır ülkemizde en çok tüketilen, en çok beğenilen zeytinyağı markalarından bir tanesi olan Ulubahçe, almış olduğu bu ödül ile kalitesini tescillemeyi başarmıştır.

Zeytinyağı sektörünün güvenilir markalarından biri olan Ulubahçe markasının ürettiği zeytinyağı çeşitleri, asitlik derecesi açısından uygun ürünlerdir. Ulubahçe markalı zeytinyağlarının asitlik derecesi en fazla %0,8’dir. Ülkemizdeki en lezzetli zeytinlerin yetiştiği Edremit ve Ayvalık bölgelerinden mevsiminde el ile toplanan zeytin meyvelerinin geleneksel üretim biçimlerine uygun koşullarda üretilen zeytinyağı çeşitlerini yemeklerinizde ya da salatalarınızda sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

 Farklı gramaj ölçülerinde ambalajlanan Ulubahçe zeytinyağı çeşitleri arasından dilediğiniz ürünü en ucuz satış fiyatları ile Peynirci Baba online mağazamızda yer alan Kaliteli Zeytinyağı Çeşitleri sayfamızdan adresinize sipariş edebilirsiniz. Siparişini vermeniz halinde ürün, güvenli paketleme sistemine uygun koşullarda paketlenerek kısa süre içerisinde sağlıklı bir şekilde adresinize teslim edilecektir.

Dünya'nın En İyi Zeytinyağını Denemeniz İçin Fiyatını İndirdik! Kısa Süreli Avantajdan Faydalanmak İçin Hemen TIKLAYIN!