Zeytin Bozulmadan Nasıl Saklanır?

Mutfakların vazgeçilmez lezzetlerinden olan zeytin ürünleri, genellikle hazır alınarak tüketilen bir gıda maddesidir. Açık ya da paketli olarak satılan zeytinler, çeşitli gıda markaları tarafından toplanıp farklı biçimlerde işlenmesi ile mutfaklarımıza gelmektedir. Bu şifa kaynağı lezzetli besin, içinde tuz bulundurduğu için çabuk bozulmaktadır. Bu sebeple zeytin ürünlerini düşük gramajlarda satın almanız yararlı olacaktır. ‘Zeytin bozulmadan nasıl saklanır, zeytinin bozulmaması için ne yapılır, siyah zeytin nasıl saklanır, yeşil zeytin nasıl saklanır’ gibi çeşitli aramalar yapıyorsanız şu an doğru yerdesiniz. ‘Zeytin ürünleri sağlıklı bir şekilde nasıl muhafaza edilir’ konusunu sizler için araştırdık.

  • Siyah Zeytin Nasıl Saklanır?

Aldığınız zeytinin çeşidi ne olursa olsun, kullanımı sırasında dikkatli olmanız, zeytinin kısa sürede bozulmasını önleyecektir. Eğer teneke zeytin satın aldıysanız zeytinlerin sık sık hava almasının önüne geçmek amacıyla birkaç gün kullanacağınız miktarda zeytini cam kavanoza almanız yararlı olacaktır. Tenekede duran zeytinlerin küflenmemesi için teneke içine bir miktar zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Eğer eklediğiniz yağ, teneke içerisinde yeterince yayılmıyorsa zeytinlerin tamamını büyük boy cam kavanozlara aktarmanız yararlı olacaktır.

Cam kavanoza aldığınız siyah zeytinlerin içerisine zeytinyağı eklemeniz, küflenme problemini ortadan kaldıracaktır. Zeytinyağının yanı sıra teneke zeytin, tuzlu ise zeytinleri yıkayıp tekrar yerine koymayı deneyebilirsiniz. Bir gün tüketebileceğiniz kadarını geniş bir kâseye alın ardından kalan zeytinleri durulayın. Bu şekilde siyah zeytinleri daha uzun süre sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz. Siyah zeytinler, yeşil zeytinlere oranla daha hassas yapıdadır. Bu sebeple siyah zeytinlerin su ve tuz oranına dikkat etmeniz yararlı olacaktır.

  • Yeşil Zeytin Nasıl Saklanır?

Yeşil zeytin, kahvaltıların sevilen lezzetlerinden biridir. Yeşil zeytin satın alırken küçük gramajlarda almanız tavsiye edilir. Yeşil zeytin bozulmaması için ne yapılmalı diyorsanız; yeşil zeytini sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek için salamura suyunun içerisinde olması gerekiyor. Eğer yeşil zeytini güvendiğiniz yerden açık olarak satın alıyorsanız zeytin poşetinin yarısını su ile doldurmanız yararlı olacaktır.

Yeşil zeytin, çoğu lezzet sever tarafından limon suyu eklenerek tüketilmektedir. Ancak yeşil zeytini limonlarken dikkat etmeniz gereken önemli bir husus bulunmaktadır. Limonu tüm zeytinin üzerine dökmemeye özen göstermelisiniz. Eğer tamamına dökerseniz limon, zeytinin bozulma sürecini hızlandıracaktır. Bu sebeple yiyeceğiniz kadarını kâseye alıp limonlayabilirsiniz.

Zeytin çeşitlerini, güneş ışığı almayan serin bir ortamda ağzı kapalı bir şekilde muhafaza etmeniz uygun olacaktır. Tüm bu yazımızda bahsettiğimiz zeytin nasıl muhafaza edilir hakkında bilgileri; marketten alınan, pazardan alınan, açık alınan, sele, salamura, bastırma, kırma, tatlanmış, çizik, doğal, dilme, ham, olmuş gibi tüm zeytin ürünleri için uygulayabilirsiniz.

Lezzetli Zeytin Ürünleri Uygun Fiyat Seçenekleri ile Peynirci Baba Online Mağazamızda!

Güçlü bir şifa kaynağı olan zeytin ürünleri istisnasız her kahvaltı sofrasının aranan lezzetlerinden biridir. Çeşitli gıda markaları tarafından tamamen hijyenik koşullarda üretilen zeytin çeşitlerini uygun fiyat seçenekleri ile Peynirci Baba online satış mağazamız üzerinden adresinize sipariş edebilirsiniz. Zeytin Ürünleri Satış Sayfamızdan tercih ettiğiniz zeytini en ucuz satış fiyatları satın almak istiyorsanız kategori içerisinden tercih ettiğiniz zeytin ürününü sepete eklemeniz yeterli olacaktır. Ardından bütçenize uygun ödeme seçeneklerinden faydalanarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişini vermeniz halinde ürün, kargo uzmanlarımız tarafından özenle paketlenerek güvenli bir şekilde adresinize teslim edilecektir.

Katkı Maddesi Bulunmayan Zeytin Ürünlerini Satın Almak İçin Tıklayın