Pazarda satılan peynirler satın alınmalı mı?

Özellikle kahvaltıların sevilerek tüketilen besinlerinden olan peynir, zengin besin içeriği sebebiyle lezzetinin yanı sıra insan vücudu için de sayısız fayda barındırıyor. Diyet yapanların, spor yapanların, sağlıklı beslenmek isteyenlerin hemen her öğünde tükettiği bir süt ürünü olan peynirin çeşitliliği de ülkemizde oldukça fazla. Salamura ya da taze peynir satın alırken dikkat etmemiz gereken önemli hususlar bulunuyor. ‘Pazarda satılan peynirler tehlikeli mi’ sorusunu sizler için araştırdık.

Neredeyse hepimiz peynir ürünlerini satın alırken tadına bakarak tercih yapmaya özen gösteriyoruz. Buna rağmen özellikle pazarlarda satılan peynirlere karşı uzmanlar, çeşitli uyarılarda bulunuyor. Uzmanlar, hammaddesi çiğ süt olan peynirlerde 4 aylık olgunlaşma süresi beklenmez ise brusella veya tüberküloz gibi hastalıklara sebep olabilecek organizmaların peynir aracılığıyla insana geçebileceğini belirtiyorlar. Bu sebeple pazardan ya da marketten peynir satın alırken tercih edeceğimiz peynirin olgunlaşmış olmasına dikkat etmemiz sağlığımız açısından oldukça önemli. Eskiden 90 günde olgunlaştırılan peynirlerin, günümüzde 4 ay olgunlaştırılmış olması gerekiyor. İnsan vücudunda çeşitli hastalıklara sebep olan mikro organizmalar, çiğ sütten üretilen peynirler sayesinde vücudumuza girerek sağlığımızı tehdit ediyor.

Taze peynir çeşitleri arasında tercih yaparken de dikkat edilmesi gereken noktaların bulunduğunu belirten uzmanlar, özellikle pazardan alınan peynirlerde riskin daha fazla olduğunu belirtiyor. Taze peynirleri tattığımızda tadını alamadığımızı belirten uzmanlar, pastörize edilmiş sütten üretilen peynirlerin taze de tüketilebildiğini söylüyor. Ancak pastörize sütten üretilmeyen beyaz peynirlerin olgunlaştırılmış olması sağlığımız açısından yararlı olacaktır. Bu sebeple peynir satın alırken güvenilir markalar tarafından hijyenik koşullarda üretilen peynir ürünlerini tercih etmemiz, vücut sağlığımız açısından yararlı olacaktır.

Kaliteli ve Lezzetli Peynir Çeşitleri Peynirci Baba Online Mağazamızda!

Gıda sektöründe ürettiği kaliteli ürünler ile sektörünün öncü markaları tarafından hijyenik koşullarda üretilen kaliteli ve lezzetli peynir çeşitlerini Peynirci Baba ailesi olarak taze ve güvenli bir biçimde sizlere ulaştırıyoruz. Peynirci Baba online satış mağazamızda bulunan ‘Süt Ürünleri’ kategorisinden tercih ettiğiniz peynir çeşidini uygun fiyat seçenekleri ile adresinize sipariş edebilirsiniz. Online mağazamızda bulunan peynir çeşitleri arasından tercih ettiğiniz ürünü en ucuz satış fiyatları ile satın almak için ürünü sepete ekleyebilirsiniz. Ardından bütçenize uygun ödeme fırsatlarından yararlanarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişini vermeniz halinde ürün, kargo uzmanlarımız tarafından güvenli paketleme sistemine uygun koşullarda paketlenerek kısa süre içerisinde adresinize teslim edilecektir.

Sağlıklı Peynir Çeşitlerimizi Denemeniz İçin Fiyatları İndirdik. Tıklayın Satın Alın!