Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ozonlu Zeytinyağı

Bitkisel yağ çeşitleri arasında yer alan ozonlu zeytinyağı, son yılların favori cilt ve saç bakım yağlarından biridir. Günümüzde bitkisel ürünler üreten markalar tarafından üretilerek satışa sunulan ozonlu zeytinyağı ürünleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını içeriğimizde sizler için derledik. ‘Ozonlu zeytinyağı nedir ne işe yarar, faydaları nelerdir, nasıl kullanılır, yan etkileri ve zararları var mı’ gibi soruların cevabını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Ozonlu Zeytinyağı Nedir, Ne İşe Yarar?

1900'lü yılların başında tüberküloz hastalığının tedavisinde kullanıldığı bilinen ozonlu zeytinyağı, zaman geçtikçe faydaları ile ün salmış bitkisel yağ çeşitlerinden biridir. Özellikle cilt sağlığı üzerinde olumlu etkiler yarattığı görülünce o zamanlardan bu yana çok sık kullanılır hale gelmiştir.

Saf zeytinyağı üzerine bir miktar ozon yağı ilave edilmesiyle oluşan ozonlu zeytinyağı, sıvıya yakın bir kıvama sahiptir. Zengin içeriği sayesinde güçlü bir antioksidan olduğu bilinen ozonlu zeytinyağı, günümüzde cilt ve saç sağlığı başta olmak üzere birçok rahatsızlığın giderilmesinde tercih edilmektedir.

Ozonlu Zeytinyağı Faydaları Nelerdir?

Ozonlu zeytinyağı, zengin içeriği sayesinde insan vücudu için birçok fayda sağlıyor. Güçlü bir antioksidan kaynağı olan ozonlaştırılmış zeytinyağı, bu yönüyle cilt için sayısız fayda sağlamaktadır. Haydi, ozonlu zeytinyağının faydalarına birlikte göz atalım:

Ozonlu zeytinyağı faydaları

 • Daha önce de belirttiğimiz gibi güçlü antioksidan içeriği sayesinde ozonlu zeytinyağı, sivilce ve akne gibi sorunların giderilmesinde etkilidir.
 • Ozonlanmış zeytinyağı, cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayarak gözeneklerin tıkanmasının önüne geçiyor. Aynı zamanda çeşitli sebepler ile tıkanan gözeneklerin açılmasına da yardımcı oluyor.
 • Egzama, sedef gibi çeşitli cilt hastalıkları ile baş etmenizde sizlere büyük destek sağlıyor.
 • Ozonlu zeytinyağı ürününü günlük düzenli olarak kullanmanız, vücudunuzdaki selülitlerin görünümünü azaltarak yeni selülitlerin oluşmasının önüne geçiyor.
 • Anti-aging özellikleri sayesinde ozonlu zeytinyağı, cildinizde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde de etkilidir.
 • İltihaplanmaların daha hızlı bir şekilde giderilmesini sağlıyor.
 • Güneş yanıklarının daha hızlı iyileşmesine olanak sağlayan ozonlu zeytinyağı, böcek ya da sinek ısırıkları sebebiyle oluşan kaşıntının ve kızarıklığın giderilmesine de yardımcı oluyor.
 • Ağız ve çevresinde oluşan aft, uçuk gibi yaraların hızla iyileşmesine destek oluyor.
 • Ozonlu zeytinyağı, cildinizin mükemmel bir biçimde nemlenmesine olanak sağlıyor. Bu sebeple kuru cilt tipine sahip kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.
 • Ozonlu zeytinyağı, düzenli kullanılması halinde kan dolaşımını hızlandırarak hücrelerin canlanmasına yardımcı oluyor.
 • Saçta oluşan kepek gibi problemlerin giderilmesinde etkilidir.
 • Saçların sağlıkla parlamasına ve uzamasına destek oluyor.

Ozonlu Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

‘Ozonlu zeytinyağı içilir mi’ sorusu en sık merak edilen konulardan biridir. Ozonlu zeytinyağı, harici olarak kullanılan bitkisel yağ çeşitleri arasında yer almaktadır. Yani ozonlu zeytinyağı içilerek tüketilmemelidir. Ozonlu zeytinyağının faydalarından yararlanabilmeniz için cildinizin sonuç almak istediğiniz bölgesine sürmeniz yeterli olacaktır.

Ozonlu zeytinyağını kullanırken dikkat edilmesi gereken birtakım önemli konular bulunuyor.  Uygulama öncesinde cildinizin makyaj kalıntıları, kir gibi her türlü kalıntıdan iyice arındığından emin olmalısınız. Bunun için ozonlu zeytinyağını uygulamadan önce cildinizi tonik ile temizleyebilirsiniz. Ozonlu zeytinyağını sürerken parmaklarınızla masaj yaparak sürmeye özen göstermelisiniz. Çünkü yağı bu şekilde uygulamanız hem yağın daha çok etki etmesini sağlayacak hem de kan dolaşımınızı hızlanacağından daha olumlu sonuçlar almanıza olanak sunacaktır.

Ozonlu Zeytinyağı ile İlgili Sık Sorulan Sorular

 • Ozonlu zeytinyağı basura iyi gelir mi?

Çeşitli bitkisel yağlar ile belirli oranlarda karıştırarak bölgeye masaj yaparak uygulamanız ağrılarınızın giderilmesinde etkili olabilmektedir.