Geleneksel Künefe Lezzeti İçin Üretilen Künefe Peyniri

Künefe, şerbet ile ıslatılmış peynirli bir tatlı çeşididir. Orta Doğu mutfağının sevilen tatlı lezzetlerinden olan künefe, ülkemizde çoğunlukla Hatay’da tüketilmektedir. Künefe tatlısı hem tuzlu hem de şekerli tadı aynı anda tattıran leziz bir yiyecektir. Yüksek kalorili bir tatlı olan künefe tatlısının yapımında ana malzeme olan künefe peyniri, yalnızca bu tatlı için üretilen bir peynir çeşididir. Künefe peyniri hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızın devamında görebilirsiniz.

Künefe Peyniri Nedir, Nasıl Yapılır?

Künefe peyniri, isminden de anlaşılacağı üzere sadece künefe tatlısı yapmak için üretilen bir peynirdir. Az tuzlu bir peynir çeşidi olan künefe peyniri, lezzet olarak süte yakın bir aromaya sahiptir. Künefe peyniri, ülkemizde genellikle Hatay ve çevresinde üretilmektedir. Künefe peynirinin özelliklerini ve nasıl yapıldığını sizler için araştırdık ve derledik.

Künefe peynirin yapımında kullanılacak sütün taze olması oldukça önemlidir. Genellikle keçi sütünden imal edilen künefe peynirinin inek sütünden üretilen çeşitleri de bulunmaktadır. Künefe peyniri yapımında kullanılacak taze süt, bir süre ısıtılarak içindeki bakterilerin yok olması sağlanır. Bir süre ısınan süte peynir mayası eklenerek sütün kıvam alması sağlanır. Daha sonra kıvamlı süt, tülbent içerisine alınarak peynir altı suyundan arındırılır. Ardından elde edilen künefe peyniri, oda sıcaklığında bir süre bekletilerek tüketmeye uygun hale getirilir.

Günümüzde süt ürünleri sektöründe hizmet veren markalar tarafından üretilen künefe peyniri, farklı boyutlarda ambalajlanarak mutfaklarımıza ulaştırılan bir lezzettir. Oldukça lezzetli olan künefe peyniri çeşitlerini geleneksel bir lezzet olan künefe tatlısının yapımında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Künefe Peyniri Nasıl Saklanır?

Künefe peyniri, taze bir peynir çeşidi olduğundan hemen tüketilmesi gerekmektedir. Gıda markaları tarafından hazır olarak satın aldığınız künefe peyniri ürünlerini buzdolabında ambalajı içerisinde 1 hafta muhafaza edebilirsiniz. Ancak satın aldığınız künefe peynirini daha sonra kullanmak istiyorsanız dondurucuda saklamanız sağlıklı olacaktır.

En İyi Künefe Peyniri Çeşitleri Uygun Fiyatları ile Nereden Alınır?

Kaliteli gıda markaları tarafından hijyenik koşullarda üretilen sağlıklı ve lezzetli künefe peyniri ürünleri ile geleneksel künefe tatlısı lezzetini evlerinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. En iyi künefe peyniri çeşitlerini uygun fiyat seçenekleri ile Peynirci Baba online mağazamız üzerinden adresinize sipariş edebilirsiniz. Yöre markası tarafından üretilen tam yağlı künefe peyniri ürününü en ucuz satış fiyatları ile satın almak için aşağıda yer alan linki ziyaret edebilirsiniz:

Denemeniz İçin Fiyatını İndirdik. Tek Tıkla Künefe Peyniri Satın Almak İçin Tıklayın