En Çok Tüketilen Peynirlerden Kaşar Peyniri Nedir?

Koyun, keçi ya da inek sütünün işlenmesi ile üretilen kaşar peyniri, sarımsı renkte sert bir peynir çeşididir. Kaşar peyniri, hafif tuzlu tada sahip bir peynir çeşididir. Hayvan yetiştiriciliği ülkemizde önemli bir iş kolu olması sebebiyle kaşar peyniri ürünleri, ülkemizde çok sık üretilmektedir. Kaşar peyniri ürünleri, Türkiye ve Yunanistan gibi ülkelerde sıklıkla tüketilmektedir. Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden olan kaşar peynirini kahvaltı sofralarında afiyetle tüketebileceğiniz gibi yemeklerin ve hamur işlerinin lezzetini arttırmak amacıyla da kullanılmaktadır. Kaşar peyniri, eşsiz lezzetinin yanı sıra içeriğinde bulunan yüksek vitamin ve mineral oranları sayesinde insan vücuduna birçok fayda sağlamaktadır.

Tostların efsane lezzeti olan kaşar peyniri ürünleri, ülkemizde sıklıkla tüketilen peynir çeşitleri arasında yer almaktadır. Dünya kaşar peyniri üretiminde Türkiye, coğrafi konumu ve iklim çeşitliliği sebebiyle oldukça önemli bir yere sahiptir. Ülkemizin farklı bölgelerinde üretilen kaşar peyniri çeşitlerini sizler için derledik.

Ülkemizdeki Kaşar Peyniri Çeşitleri Nelerdir?

Kaşar peyniri hakkında bilgiTaze kaşar peyniri, imal edildikten kısa süre sonra tüketilen oldukça aroması ve tadı ile eşsiz bir lezzete sahip kaşar peyniri çeşitlerindendir. Eski kaşar peyniri ise yapımından sonra çuvallara doldurularak altı ay boyunca soğuk hava depolarında bekletilerek eskitilen kaşar peyniri çeşitleridir. Koyun sütünden üretilen eski kaşar peynirlerini uygun koşullarda muhafaza etmeniz halinde yaklaşık üç yıl boyunca bozulmadan saklayabilirsiniz. Eşsiz lezzeti ile eski kaşar ürünlerini şarap yanında lezzetli bir şekilde tüketebilirsiniz. Büyük daire şeklinde imal edilen Kars kaşarı ise kahvaltılıklar ile uyum içinde olan bir peynir çeşididir ve kahvaltılarınızın vazgeçilmez lezzetlerinden olmaya aday bir kaşar peyniridir. Trakya kaşarı ise isminden anlayacağınız üzere Trakya bölgesinde üretilen kaşar peyniridir. Trakya kaşarı üretiminde Kırklareli birinci sıradadır. Cevizli kaşar peyniri ise Zonguldak’ın yaylalarında yetiştirilen manda ve ineklerin sütünden üretilen kaşar peyniri çeşididir. Cevizli kaşar peyniri, yapım aşamasında içine eklenen dövülmüş ceviz ile besin değeri ve lezzeti oldukça yüksek bir hal almaktadır.

Kaşar Peynirinin Faydaları Nelerdir?

Kaşar peyniri diğer süt ürünleri gibi insan vücudu için birçok fayda sağlamaktadır. Kaşar peyniri içeriğinde yüksek oranda bulunan vitaminler ve mineraller ile sağlıkla tüketebileceğiniz bir gıda maddesidir. Protein, kalsiyum ve B2 vitamini yönünden zengin olan kaşar peynirinin kalori miktarı da yüksektir. Bu sebeple kaşar peyniri ürünlerini belirli oranlarda tüketmenizde yarar var. Kaşar peynirinin vücudunuza sağladığı faydaları sizler için derledik.

Kaşar Peyniri Özellikleri

  • Kaşar peyniri içeriğinde bulunan yüksek kalsiyum oranı sayesinde kemik erimesi riskini en aza indirmektedir. Bunun yanı sıra çocuklarınızın kemik gelişimi ve diş sağlığı için düzenli olarak kaşar peyniri tüketmesi, sağlığı açısından oldukça faydalıdır.
  • Doğal bir antioksidan olan kaşar peyniri düzenli olarak tüketildiğinde mikrobik enfeksiyonlardan korunmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Kaşar peyniri, bağışıklık sisteminin daha düzenli çalışmasını sağlayarak ishal gibi rahatsızlıkları tedavi eder.
  • Kaşar peyniri çeşitlerini düzenli olarak tükettiğiniz takdirde sindirim sisteminizde oluşan rahatsızlıkların önüne geçebilirsiniz.
  • Sindirim sisteminizin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.
  • Kaşar peynirini günlük düzenli olarak tüketmeniz durumunda kanser gibi hastalıklara yakalanma riskinizi en aza indirirsiniz.

En İyi Kaşar Peyniri Ürünleri Nereden Satın Alınır?

Ülkemizin dört bir yanında sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretilen en iyi kaşar peyniri ürünlerini uygun fiyat seçenekleri ile satın almak için Peynirci Baba online mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Kaliteli markalar tarafından üretilen kaşar peyniri ürününü sipariş etmeniz durumunda ürün güvenli paketleme sistemine uygun koşullarda buz aküleri ve uzay poşeti ile paketlenerek kısa süre içerisinde Peynirci Baba güvencesi ile adresinize teslim edilmektedir. Birbirinden kaliteli ve lezzetli kaşar peyniri ürünlerini incelemek ve satın almak için aşağıda vermiş olduğumuz kaşar peyniri sayfamıza göz gezdirebilir ve birbirinden lezzetli kaşar peynirlerini satın alabilirsiniz. 

Denemeniz İçin Fiyatları İndirdik. En Lezzetli Kaşar Peynirlerini Satın Almak İçin TIKLAYIN