Sağlıklı ve Zinde Bir Gün İçin Kaç Adet Zeytin Yemeliyiz?

Zeytingiller familyasına ait bir ağacın meyvesi olan zeytin, Akdeniz iklim koşullarında yetişen bir meyvedir. Özellikle kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzeti olan zeytin, toplandığı döneme ve olgunluğuna bağlı olarak yeşil ve siyah olarak tüketilmektedir. Ülkemizde Akdeniz, Ege ve Marmara Bölgeleri’nde yetiştirilen zeytin; eşsiz aroması ve lezzeti ile poğaçalarınıza ekleyerek ya da mevsim yeşillikleri ile hazırladığınız salatalara ekleyerek de kullanabilirsiniz.

Her öğün tüketilebilen zeytin ürünleri, lezzetinin yanı sıra içeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde insan vücudu için birçok fayda sağlamaktadır. Vücuttaki kötü kolesterolü azaltan zeytin ürünleri, içeriğinde yüksek oranda antioksidan barındırdığı için hücrelerin korunmasını da sağlamaktadır. Zeytin, mükemmel bir E vitamini kaynağıdır. Aynı zamanda zeytin, demir açısından da zengin bir besindir ve aneminin tedavi edilmesinde etkili bir gıda maddesidir. Zeytinin vücut için sağladığı faydalar bu kadar fazla iken günlük olarak tükettiğiniz zeytin miktarı da elbette ki önemlidir.

Beslenme uzmanları, zeytin ürününü yalnızca kahvaltılarda değil ara öğünlerde de tüketilmesinin önemli olduğunu vurgulayarak günde az tuzlu en az 5 zeytin tüketmemiz gerektiği üzerinde duruyor. Sağlıklı ve zinde bir gün geçirmek için yeşil ya da siyah zeytin fark etmeksizin zeytin tüketmenin önemli olduğunu vurgulayan beslenme uzmanları, günlük düzenli olarak zeytin tüketerek birçok hastalığın da önüne geçilebileceğini ifade etmektedir.

Lezzetli ve Kaliteli Zeytin Ürünleri Nereden Satın Alınır?

Lezzetine hayran kalacağınız ve keyifle tüketeceğiniz kaliteli markalar tarafından üretilen zeytin ürünlerini farklı gramaj seçenekleri ile uygun fiyatlar ile Peynirci Baba online mağazamızda yer alan Zeytin & Zeytinyağı kategorisinden adresinize sipariş edebilirsiniz. Peynirci Baba online satış mağazamızda yer alan zeytin ürünlerini aşağıdaki linkten inceleyerek satın alabilirsiniz:

https://www.peynircibaba.com/zeytin/