Güçlü Kemikler ile Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yapmak, birçok sağlık sorununun önüne geçilmesinde etkilidir. Sağlıklı yaşamın sırrı olan bu iki etken aynı zamanda kemikleri güçlendirmenin de önemli anahtarlarıdır. Sağlıkla gelişen güçlü kemikler, düzenli ve sağlıklı bir yaşamın temel etkenlerinden biridir. Günlük düzenli olarak yürüyüş, koşu ya da egzersiz yaparak ve tükettiğiniz besinlere dikkat ederek güçlü kemiklere sahip olabilirsiniz.

Güçlü ve Sağlıklı Kemikler İçin Neler Yemeliyiz?

Kemiklerde meydana gelen burkulma, incinme, kırılma gibi durumların tedavi edilmesi, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkması muhtemel kemik rahatsızlıklarının önlenmesi ve kemiklerin güçlendirilmesi için kalsiyum, magnezyum, potasyum, omega-3, A vitamini, C vitamini, D vitamini ve K vitamini bakımından zengin besinlerin günlük düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.

  • Canlı bir dokuya sahip olan kemiklerin yapısı, protein ile kemik yapısının sağlamlaşmasını sağlayan kalsiyum ve fosfattan oluşmaktadır. İlerleyen yaşlarda kemiklerin sağlıklı ve güçlü olması için doğru ve düzenli beslenmek gerekmektedir. Çocuğun kemik yapısının sağlıklı bir şekilde gelişmesi için anne sütünün önemi de tartışılmaz bir gerçektir.
  • Doğru beslenme planı kemik gelişimi için oldukça önemli bir unsurdur. Bu sebeple küçük yaşlardan itibaren kemik sağlığı için fayda sağlayan besinleri tüketmek ve bunu ilerleyen yaşlarda da sürdürmek gerekmektedir.
  • Sağlıklı ve güçlü kemikler için akla gelen ilk besin grubu kalsiyum oranı yüksek gıdalardır. Vücudunuzun kalsiyum ihtiyacını karşılamadığınız takdirde vücut kandaki kalsiyum dengesini sağlamak için kemiklerdeki kalsiyumu kullanır. Kalsiyum ve fosfor birlikte çalışan ve kemik gelişimi için önemli olan iki mineraldir. Kalsiyum ve fosfor bakımından zengin peynir ürünlerini günlük düzenli bir biçimde tüketerek kemiklerinizin gelişmesini ve güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Sitemiz üzerinde yer alan tüm Peynir Çeşitleri yüksek kalsiyum ve fosfor kaynağıdır.
  • Süt ve süt ürünleri gibi yüksek kalsiyum oranına sahip brokoli bitkisi aynı zamanda içeriğinde bulunan D vitamini ile kemik gelişiminde önemli bir yere sahiptir.
  • C ve K grubu vitaminler ve magnezyum açısından zengin olan havuç, portakal ve balkabağı gibi besinleri düzenli olarak tükettiğiniz takdirde kemik gelişiminizi destekleyerek ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek kemik rahatsızlıkları riskini en aza indirmektedir.
  • Ispanak, A ve C grubu vitaminler açısından zengin bir besindir. Ispanak aynı zamanda içeriğinde yüksek oranda bulunan kalsiyum ve magnezyum sayesinde kemik sağlığına iyi gelen besinler arasındadır.
  • Günlük olarak güneş ışığından 10 dakika yararlanarak kemiklerinizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında açık havada yapacağınız yürüyüş, koşu ya da egzersizler ile kemik gelişiminize destek olabilirsiniz.

Kemik Gelişiminiz İçin Lezzetli Peynir Çeşitleri Peynirci Baba Online Mağazamızda!

Yediden yetmişe her yaştan insanın kemik gelişimini destekleyen ürünlerden olan peynirler, lezzetli bir kalsiyum kaynağıdır. Bu sebeple beslenme uzmanları, günlük belirli oranlarda peynir tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. Gıda markaları tarafından hijyenik koşullarda üretilen sağlıklı ve lezzetli peynir çeşitlerini Peynirci Baba online satış mağazamızda yer alan peynirler kategorisinde bulabilirsiniz. Online mağazamız üzerinden tercih ettiğiniz peynir ürününü en ucuz satış fiyatları ile satın alabilirsiniz.