Hakiki Tereyağı Nasıl Olur, Olmalı?

Hayvansal yağ çeşitleri arasında en çok tüketilen tereyağı, yaklaşık %82 oranında süt yağından elde edilmektedir. Eşsiz süt kokusu ile iştah açan tereyağı ürünleri beyaza yakın sarı renge sahiptir. Tencere yemeklerinin vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan tereyağı, yemeklere kattığı lezzetin yanı sıra içeriğinde barındırdığı vitaminler ve mineraller sayesinde insan vücudunda bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahip olmasının yanı sıra vücudu kanser gibi hastalıklara karşı koruyor. Vitamin ve mineral kaynaklı olan tereyağı sayısız fayda barındırmaktadır. Her sağlıklı besinde olduğu gibi gıda markaları tarafından üretilen tereyağı ürünleri arasında tercih yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. Tereyağı ürünlerinin sağlığa faydalarından tam anlamıyla yararlanabilmek için dikkat edilmesi gereken noktaların en önemlisi satın alacağınız tereyağının doğal olması ve içeriğinde katkı maddesi bulundurmamasıdır. Gerçek tereyağını nasıl ayırt edebileceğinizi sizler için araştırdık.

Gerçek Tereyağımı Anlamanın Yolları Nelerdir?

Satın aldığınız tereyağı ürünün gerçek tereyağı olup olmadığını anlamanız için tereyağını bazı testlerden geçirmeniz gerekmektedir. Yapacağınız testlerden geçen tereyağı ürünlerini gönül rahatlığı ile yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

  • Hakiki tereyağı, sıcak suya atılması halinde tek parça halinde erime özelliğine sahiptir. Bir miktar tereyağı alarak kaynayan suyun içerisine atmanız halinde tereyağı parçalara ayrılmadan tek parça halinde eriyorsa satın aldığınız tereyağını tüketebilirsiniz.
  • Sabit kıvamlı bir yağ çeşidi olan tereyağı, dondurucudan çıkardığınızda oda sıcaklığında erimeyen tereyağı, gerçek tereyağıdır. Oda sıcaklığına çıkardığınız tereyağı, bir süre sonra eriyorsa ne yazık ki hakiki tereyağı değildir.
  • Satın aldığınız tereyağı, tavaya atılması halinde yüksek sıcaklığa maruz kaldığında erirken köpürüyorsa gerçek zeytinyağıdır. Eğer ki tavaya attığınız yağ, köpürmüyorsa sahte tereyağıdır.
  • Satın aldığınız tereyağı tavada erirken, kendi renginden daha koyu bir renk alıyorsa ne yazık ki satın aldığınız yağın rengi katkı maddeleri ile sağlanmıştır.
  • Doğal taze sütlerden elde edilen süt yağından üretilen hakiki tereyağı fiyatları yüksektir.
  • Satın aldığınız tereyağı ürününe bıçak batırmanız halinde tereyağı ürünü küçük parçalara ayrılıyorsa bu hakiki tereyağıdır. Eğer bıçak batırdığınızda tereyağı bütün halinde ayrılıyorsa ne yazık ki bu tereyağı gerçek tereyağı değildir.

 Sağlıklı ve Lezzetli Tereyağı Ürünlerini Uygun Fiyatları ile Peynirci Baba’da

Kaliteli markaların hijyenik koşullarda ürettiği tuzlu tereyağı ve tuzsuz tereyağı çeşitlerini uygun fiyat seçenekleri ile Peynirci Baba online satış mağazamızda yer alan Tereyağı Çeşitleri ve Fiyatları kategorisinde bulabilirsiniz. Kategori içerisinden tercih ettiğiniz tereyağı ürününü online mağazamız üzerinden en ucuz satış fiyatları ile satın alabilirsiniz.

Denemeniz İçin Fiyatını İndirdik! Özlediğiniz Lezzet Hakiki Tereyağı Ürünlerimizi İncelemek İçin Hemen Tıklayın