Dünyanın Sağlıklı İksiri: Erken Hasat Sızma Zeytinyağı

Erken hasat sızma zeytinyağı, ekim ve kasım aylarında dalından toplanan yeşil haldeki asit oranı düşük zeytinlerden üretilen oldukça sağlıklı bir bitkisel yağ çeşididir. Olgun hasat döneminde toplanan zeytinlere oranla daha az yağ elde edilmektedir ancak toplanan zeytinlerin asit oranı düşük olduğundan elde edilen yağ daha kalitelidir.

Erken hasat zeytinyağı sağlıklı ve kaliteli olmasının yanı sıra tat, aroma ve koku bakımından da diğer zeytinyağı çeşitlerinden farklı özellikler göstermektedir. Erken hasat döneminde toplanan zeytinlerden üretildiğinden meyvemsi bir tada sahip olan erken hasat zeytinyağı, baskın aroması ile ambalajı açıldığında etrafa yayılan koku sayesinde tazeliğini belli etmektedir. Diğer bitkisel yağlara göre içeriğindeki antioksidan oranı en yüksek seviyededir. Bu sebeple oldukça sağlıklı bir yağ çeşididir. İçerdiği yüksek oranda klorofil sebebiyle güneş ışığı görmeyen bir ortamda uzun süre muhafaza edilebilmektedir.

Erken Hasat Zeytinyağı Nasıl Üretilir?

Erken hasat zeytinyağının üretim serüveni, zeytin ağacı dallarının sopalarla dövülerek ya da tırmıklar ile zeytin meyvelerinin toplanması ile başlamaktadır. Özenle toplanan zeytinler, zedelenmemesi için kasalara koyularak bekletilmeden hemen sıkıma götürülür.

Erken hasat zeytinyağı ürünü, genellikle zeytin hamurunun en fazla 27 dereceye kadar ısıtıldığı soğuk sıkım yöntemi ile işlenmektedir. Ardından zeytin hamurunun çeşitli mekanik yöntemlerle sıkılması ile üretilmektedir.

Zeytinin barındırdığı vitamin ve mineralleri yüksek oranda içinde barındıran erken hasat sızma zeytinyağı ürünü ile salatalarınıza ve makarnalarınıza eşsiz bir lezzet katabilirsiniz. Erken hasat zeytinyağı ürününü kokusundan, aromasından ya da tadından anlayabilirsiniz.

Erken Hasat Zeytinyağı Ürününü Nereden Satın Alabilirim?

Eşsiz aromasına aile bireylerinizin hayran kalacağı erken hasat zeytinyağı ürünlerini, en uygun satış fiyatları ile Peynirci Baba online satış mağazamız üzerinde bulabilirsiniz. Zeytinyağı sektöründe ürettiği ürünler ile adından söz ettiren markalar tarafından üretilen erken hasat zeytinyağı ürünleri, özel cam şişelerde ambalajlanarak satışa sunulmaktadır. Makarnalarınıza ya da salatalarınıza eşsiz bir aroma ve tat katmak istiyorsanız Peynirci Baba online satış mağazamızda yer alan Zeytinyağı Kategorisini ziyaret etmenizi öneriyoruz.