Edremit Zeytinyağının Muhteşem Lezzeti

Bitkisel yağ çeşitleri arasında sıklıkla tercih edilen zeytinyağı, Türk mutfağının önemli gıda maddelerinden biridir. Zeytin meyvesinin işlenmesi ile üretilen zeytinyağı, diğer bitkisel yağlar ile kıyaslandığında insan sağlığı için oldukça faydalı bir yağ çeşididir. Sofralık olarak kahvaltılarınızda tüketebileceğiniz zeytinyağı ürünlerini yemeklerinize ekleyerek de kullanabilirsiniz. Zeytinyağı ürünleri, ülkemizin farklı bölgelerinde yetiştirilen zeytin ağaçlarından toplanan zeytinlerin farklı biçimlerde işlenmesi ile elde edilmektedir. Lezzet severler tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerden olan Edremit zeytinyağı, mutfaklarınıza hem sağlık hem de hoş bir aroma getiren zeytinyağı çeşitlerinden biridir. Peki Edremit zeytinyağını özel kılan sebepler nelerdir?

Edremit Zeytinyağı Neden Özeldir?

Edremit zeytinyağı, lezzetini Ege Bölgesi’nin kuzeyinde yer alan Edremit ilçe sınırları içerisinde yetiştirilen zeytin ağaçlarından toplanan Ayvalık/Edremit zeytinlerinden almaktadır. Natürel sızma bir zeytinyağı çeşidi olan Edremit zeytinyağı, aroması ve lezzeti ile diğer zeytinyağı ürünlerinden ayrılmaktadır. Edremit zeytinyağını özel kılan sebepleri sizler için derledik:

  • Edremit ilçesinde yetiştirilen zeytin meyvelerinden üretilen Edremit zeytinyağını kokladığınızda veya tattığınızda meyvemsi kokuları ve aromayı hissedebilirsiniz.
  • Edremit Zeytinyağı, tadım sırasında ağızda bulunan duyusal reseptörleri uyarır ve ağzınızda hafif akışkan ve tatlımsı bir his bırakmaktadır.
  • Edremit’ten toplanan olgun yağlık zeytinlerden üretilen Edremit zeytinyağı, tadım esnasında ağızda karabiber acısı tadı bırakmaktadır.
  • Edremit Zeytinyağının pozitif özelliklerinden olan acılık, Edremit Zeytinyağında düşük veya orta şiddette hissedilmektedir. Edremit zeytinyağının yakıcılığını da aynı şekilde orta şiddette hissedebilirsiniz.
  • Tamamen olgunluğa erişmiş zeytinden elde edilen Edremit yağını tattığınızda acılığın yanı sıra tatlımsı bir his de bırakmaktadır.
  • Edremit zeytinyağının serbest asitlik derecesi en fazla %0,8’dir. Bu sebeple Edremit zeytinyağını dilerseniz sofralık olarak dilerseniz yemeklerinize ekleyerek kullanabilirsiniz.

Kaliteli Natürel Sızma Zeytinyağı Ürünleri Peynirci Baba Online Mağazamızda!

Tadı, aroması ve kokusu ile diğer zeytinyağı çeşitlerinden daha çok tercih edilen Edremit zeytinyağı ürünleri, iştah açıcı bir özelliğe sahiptir. Natürel sızma olarak üretilen bu lezzetli zeytinyağı ürünlerini uygun fiyat seçenekleri ile satın almak istiyorsanız şu an da doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz!

Gıda sektöründe hizmet veren kaliteli markaların geleneksel üretim biçimine uygun koşullarda ürettiği naturel sızma zeytinyağı ürünlerini Peynirci Baba online satış mağazamızda bulunan Kaliteli Zeytinyağı Çeşitleri sayfamızdan en ucuz satış fiyatları ile adresinize sipariş edebilirsiniz. Aromatik ve lezzetli bir tada sahip olan naturel sızma zeytinyağı ürünleri arasından tercih ettiğiniz ürünü sepete ekleyerek bütçenize uygun ödeme fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Siparişini vermeniz halinde ürün, kargo uzmanlarımız tarafından güvenli paketleme sistemine uygun koşullarda paketlenerek kısa süre içerisinde sağlıklı ve güvenli bir şekilde adresinize teslim edilmiş olacaktır.

En Kaliteli Edremit Zeytinyağlarını Satın Almak İçin Tıklayın