Anadolu’da Yetiştirilen Dermason Kuru Fasulyenin Özellikleri

Anadolu, iklim koşulları gereği fasulye üretiminin yoğun olarak yapıldığı bir coğrafyadır. Kuru fasulye, tarlada olgunlaşan bir gıda maddesidir. Olgunlaşan fasulyelerin sararıp kurutulmasının ardından kabuklarından çıkarılır. Elenip yabancı maddelerden arındırılan kuru fasulye ürünleri, tüketicisinin beğenisine sunulmaktadır. Bakliyat ürünleri arasında vazgeçilmez bir lezzet olan kuru fasulye ürünleri, yetiştiği bölgenin koşulları ile doğru orantılı olarak yöresel farklılıkları içinde barındıran bir gıda maddesidir.

Ülkemizde Erzincan, Konya, Çumra, Niğde, Kayseri, Ankara, Malatya, Doğanşehir, Elbistan ve Tokat´ta yetiştirilen dermason kuru fasulye, en çok tüketilen kuru fasulye çeşitleri arasında yer almaktadır. Toprak özelliği ve kar suyu ile yetişmesi, dayanıklı, ince kabuklu olması, çabuk pişmesi ve lezzetinden dolayı tüketicilerin en çok tercih ettiği fasulye çeşitlerindendir. İri taneli, dolgun ve yassı görünüme sahip dermason kuru fasulye ürünleri; bir ucu düz, diğer ucu ovale yakın bir şekle sahiptir. Dermason kuru fasulye görüntüsünün yanı sıra yemek sofralarına sunduğu lezzet ile de sıklıkla tercih edilmektedir.

Lezzetli Bir Menü İçin Dermason Kuru Fasulye Ürünlerini Uygun Fiyatları ile Satın Al

Misafirlerinize lezzetli bir fasulye yemeği sunmak istiyorsanız satın alacağınız  dermason kuru fasulye ürünü ile bunu başarabilirsiniz. Kaliteli ve lezzetli dermason kuru fasulye ürünlerini uygun fiyat seçenekleri ile sipariş etmek için Peynirci Baba online mağazamızda yer alan Bakliyat kategorisini ziyaret edebilirsiniz. 

Denemeniz İçin Fiyatları İndirdik. Dermason Fasulye Ürünlerini En Ucuz Fiyatlarla Satın Almak İçin TIKLAYIN