Corona Virüsten Korunmak İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

2019 yılının aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüs, şimdilerde tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Dünya üzerinde binlerce insanın ölümüne sebep olan corona virüsü, ülkemizde de birçok kişinin hastalanmasına ve hatta ölümüne sebep olmuştur. 21. Yüzyılın küresel salgını olan COVID-19 virüsünden korunmak amacıyla dünya üzerindeki devletler birtakım önlemler almıştır. Ülkemizde de virüsün daha fazla kişiye yayılmasını durdurmak amacıyla 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan kişilerin sokağa çıkması engellenmektedir ve hijyen konusunda da birtakım önlemler alınmaktadır. Corona virüsüne yakalanmamak adına vücut direncini artıran besinlerin tüketimine özen göstererek bireysel olarak bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamız gerekiyor. ‘Corona virüse karşı ne yemeliyiz, nasıl beslenmeliyiz, Corona virüs ile savaşan besinler nelerdir, bağışıklık sistemini koruyan gıdalar nelerdir’ gibi soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Corona Virüse Karşı Hangi Besinleri Tüketmeliyiz?

corona virüsten koruyan besinlerCorona virüsün yıkıcı etkilerini en aza indirmek için alınan önlemlerin yanı sıra dengeli ve doğru beslenme de büyük bir öneme sahiptir. Alanında uzman bilim insanlarına göre corona virüsü gibi hastalıklara sebep olan virüsler, vücut direnci ve bağışıklık sistemi düşük kişileri hedef almaktadır. Bu sebeple dengeli ve düzenli beslenerek bağışıklık sistemini dinç tutmak, bireysel olarak alınacak önlemlerin başında gelmektedir. Peki bu dönemde vücut direncimizi yükseltmek için hangi besinleri tüketmeliyiz?

Beslenme uzmanları, corona virüsüne karşı vücut direncini yükseltmek adına demir, çinko, Omega 3, B12, probiyotik ve sirke kullanımına vurgu yapıyor. Beslenme uzmanları, bu dönemde et ve balık tüketiminin yanı sıra çeşitli meyve ve sebzelerin tüketimine de özen gösterilmesi gerektiğini vurguluyor. Bu besinlerin yanı sıra vücut direncini arttırmak ve bağışıklık sistemini güçlü tutmak için süt ve süt ürünlerinin rolünün de yüksek olduğu belirtiliyor. Kefir, sirke, turşu gibi zengin probiyotik kaynağı olan besinleri düzenli oranlarda günlük olarak tüketmek, söz konusu virüse karşı vücut direncimizin artmasını sağlamaktadır. Güçlü bir protein kaynağı olan süt ve peynir, yoğurt gibi süt ürünlerinin günlük olarak düzenli miktarlarda tüketilmesi korona virüsüne karşı vücudunuzu daha dirençli hale getirecektir. Günlük olarak düzenli miktarlarda alacağınız karbonhidrat ve protein ile vücudunuzun direncini yükselterek bağışıklık sisteminizin güçlenmesine katkı sağlayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra kuru meyve ve semizotu gibi sebzelerin de düzenli olarak tüketilmesi vücut direnci açısından oldukça önemlidir. Zerdeçal, son zamanlarda üzerine en çok araştırma yapılan besinlerin başında geliyor. Toz zerdeçalı karabiber ve zeytinyağı ile yemeklerinize eklemeniz halinde bu virüsün yıkıcı etkilerine karşı vücudunuzu tam anlamıyla koruyabilirsiniz.

Vücut Direncinizi Arttıracak Süt ve Süt Ürünlerini Kapınıza Kadar Getiriyoruz!

Peynirci Baba ailesi olarak ülkemizin geçirdiği bu zor dönemlerde corona virüs tehlikesine karşı vücut direncinizi ve bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ürünleri tamamen hijyenik koşullarda sizlere ulaştırıyoruz!

Gıda sektörünün güvenilir markaları tarafından hijyenik koşullarda üretilen sağlık deposu lezzetli süt ürünlerini, et ürünlerini, kefir mayasını Türkiye’nin her yerine getiriyoruz. Peynirci Baba online satış mağazamız üzerinden sipariş ettiğiniz ürünler, kargo uzmanlarımız tarafından güvenli paketleme sistemine uygun koşullarda paketlenerek en kısa süre içerisinde sağlıklı ve güvenli bir şekilde adresinize teslim edilmiş olacaktır. Bu lezzetli ürünleri en ucuz satış fiyatları ile satın almak için aşağıda bulunan linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Süt Ürünleri: https://www.peynircibaba.com/sut-urunleri/

Et Ürünleri:  https://www.peynircibaba.com/et-urunleri/

Propolis : https://www.peynircibaba.com/fanus-su-bazli-organik-propolis-50-ml-1

Kefir Mayası: https://www.peynircibaba.com/evde-kefir-mayasi-5-adet-x-1-gr