Bebeklere Peynir Verilir Mi?

Sofralarımızın sevilen besinlerinden biri olan peynir, vücuda yararlı vitaminler ve mineraller açısından zengin gıda maddeleri arasında yer almaktadır. Herkes tarafından sevilerek tüketilen süt ürünü olan peynir ürünleri, enerji değeri yüksek protein, kalsiyum gibi mineraller yönünden oldukça zengindir. Zengin besin içeriği sayesinde insan vücuduna için sayısız fayda barındıran ‘peynir bebeklere ne zaman verilmeli’ sorusunu sizler için araştırdık.

Bebeklere Peynir Ne Zaman Verilir?

Güçlü bir kalsiyum ve protein kaynağı olan peynir ürünlerinin kemik ve diş gelişimindeki rolü alanında uzman doktorlar tarafından sıklıkla belirtiliyor. Peynir ürünleri, içeriğinde bulunan yüksek protein ve kalsiyum oranının yanı sıra A, B ve D vitaminleri açısından da zengin bir besindir. Ancak yalnızca anne sütü ile beslenen bebeğinize peynir ürünleri vermeye başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Doktorunuz aksini söylemediği sürece bebeğinize peyniri 8. aydan itibaren yedirmeye başlayabilirsiniz. Peynir ürünleri süte göre daha konsantredir ancak sütün hazmını zorlaştıran özellikleri, peynire dönüşümü esnasında yok olduğundan bebekler peynir ürünlerini daha rahat ve daha erken yiyebilir. Peynir çeşitleri besleyicilik ve tat bakımından farklılık göstermektedir. Büyürken farklı peynir aromalarını keşfetmek onlara zevk verecektir.

Uzmanlar bebeğinize peynir verirken birtakım hususlara dikkat etmeniz gerektiğini belirtiyor. Ek gıdaya başlayan bebeğinize peynir yedirirken dikkat etmeniz gereken noktalardan birincisi çok tuzlu peynir çeşitlerini bebeklerinize yedirmemelisiniz. Tuz oranı düşük peynir çeşitlerini tercih etmeniz bebeğinizin sağlığı açısından önemli bir noktadır. Bebeğinize peynir verirken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise içeriğinde yüksek oranda laktoz bulunduran inek sütünden üretilen peynirleri tercih etmemelisiniz. Bunun sebebi ise bebeğinizde laktoz intoleransı bulunuyorsa bebeğiniz peyniri sindirmekte zorlanabilir. Bebeğinize peynir vereceğiniz zaman peynir ambalajının üzerinde yazan besin değerlerini mutlaka kontrol edin. İçeriğinde katkı maddesi bulundurmayan protein ve kalsiyum oranı yüksek peynir çeşitlerini seçmeye özen göstermeniz bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir.

Sağlıklı ve Besleyici Peynir Çeşitleri Uygun Fiyat Seçenekleri ile Peynirci Baba Online Mağazamızda!

Gıda markaları tarafından üretilen sağlıklı ve lezzetli peynir çeşitlerini Peynirci Baba online satış mağazamızda yer alan Peynir Çeşitleri ve En Ucuz Fiyatları kategorisinden inceleyebilirsiniz. Bebeğinizin tüketmesi için uygun peynir ürününü satın almak için sepete ekleyerek adresinize sipariş edebilirsiniz. Bebeğiniz için tercih ettiğiniz sağlıklı ve besleyici peynir ürününü en ucuz satış fiyatları ile sipariş etmeniz halinde ürün güvenli paketleme sistemine uygun koşullarda paketlenerek kısa süre içerisinde Peynirci Baba güvencesi ile adresinize iletilecektir.