Arı Poleni Nedir?

Baharın gelişiyle renklenen doğa, birçok yararlı besinin ve gıdanın ortaya çıkmasına sebep oluyor. İşçi arıların bahar aylarında bal üretmek amacıyla çiçekler arasında çalışması sonucu hem bal üretimine hem de o çiçeklerin çoğalmasına katkı sağlıyor. Çiçeklerden polen taşıdıkları süreç içerisinde arıların kanatlarına onlarca besin yapışıyor ve onlar bu besinleri arı polenine dönüştürerek kendileri için protein kaynağı olarak kullanıyorlar. Arı poleni ürünleri, genel olarak sarı renkli olarak satılsa da aslında arı polenleri; mor, siyah, kırmızı gibi farklı renklere de sahip olabiliyor. Gıda takviyesi olarak uzun yıllardır tüketilen arı poleni ürünleri, son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş ürünler arasında yer alıyor. Güzel görüntüsünün yanı sıra arı poleni, insan vücudu için birçok fayda da barındırmaktadır. Bal arıları tarafından üretilen şifa kaynağı arı poleni ürünlerinin insan vücudu için faydalarını sizler için derledik.

Arı Poleninin Faydaları Nelerdir?

Polen içerisinde insan sağlığına birçok yönden yararlı birçok aminoasit ve madensel tuz bulunmaktadır. Aynı zamanda arı poleni içerisinde insan vücudu için önemli bir yere sahip karbonhidrat da yüksek oranda bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra arı poleni; kalsiyum, sodyum alüminyum, silisyum, çinko, alüminyum ve A, B, C, D, E, H, P vitaminleri yönünden de oldukça zengin bir gıda maddesidir.

  • İnsan için mükemmel bir enerji kaynağı olan arı poleni, özellikle yorgun ve halsiz hissettiğiniz zamanlarda kendinizi dinç hissetmenizi sağlayacak ve yaşam kalitenizi üst seviyeye çıkaracaktır.
  • Arı poleni, içeriğinde barındırdığı aminoasitler sayesinde cildinizin daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Sedef hastalığı, egzama, mantar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanabileceğiniz bir gıdadır.
  • Bağışıklık sisteminizin daha güçlü olmasını sağlayan arı poleni, vücut direncinizi arttırarak hastalıklara karşı vücudunuzun dirençli olmasını sağlar.
  • Kan dolaşımını düzenleyerek kalp ve damar hastalıklarının tedavisine yardımcı olan bir gıdadır.
  • Arı poleni, düzenli bir şekilde tüketildiğinde kansızlığın tedavisinde de etkili bir gıda maddesidir.
  • Arı poleni, akciğerlerin temizlenmesine yardımcı olur, üst solunum yolları hastalıklarının da tedavisinde kullanılır.
  • Vücutta bulunan kan şekeri oranının dengelenmesinde de önemli bir yere sahip olan arı poleni aynı zamanda alerjilerin tedavisinde de kullanılan bir üründür.

En Kaliteli Arı Poleni Markaları Ürünleri Nereden Alınır?

Vücut için faydası saymakla bitmeyen arı poleni ürünlerini Peynirci Baba online satış mağazamızda bulabilirsiniz. Arı poleni ürünlerini en uygun satış fiyatları ile Peynirci Baba online mağazamızda yer alan polen kategorisinden adresinize sipariş edebilirsiniz. Siparişini verdiğiniz ürün, güvenli paketleme sistemine uygun koşullarda paketlenerek sağlıklı ve güvenli bir şekilde adresinize iletilecektir.

Denemeniz İçin Fiyatını İndirdik! En İyi Polen Ürünlerini Satın Almak İçin Hemen Tıklayın