Her Gün 7 Zeytin 1 İncir Yemenin Muhteşem Faydaları

Yaz aylarının gelmesiyle tezgahlarda yerini alan incir, birçok insan tarafından sevilerek tüketiliyor. Oldukça lezzetli olan bu meyve, lezzetinin yanı sıra insan sağlığı için birçok fayda barındırıyor. Günlük tükettiğiniz incirin faydalarını arttırmak istiyorsanız bu meyveyi zeytin ile birlikte tüketebilirsiniz. Japon bilim insanlarının da dikkatini çeken bu iki sağlıklı besini, günlük olarak tüketmeniz halinde vücudunuzdaki etkilerine çok şaşıracaksınız! Bu iki besinin düzenli olarak tüketilmesi halinde yaşlanmayı geciktirdiği ve vücudun hücrelerini yenilediğini keşfedilmiştir. Uzmanlar, vücut sağlığını korumak isteyen kişilerin her gün düzenli olarak 7 zeytin ve 1 incir tüketmesinin yararlı olduğunu belirtiyor. Peki her gün 7 zeytin 1 incir yemenin faydaları nelerdir?

 • Zeytin ve incir, doğal bir antioksidan kaynağıdır. Bu sebeple bu iki besini birlikte tüketmeniz, vücudunuzun temizlenmesini sağlayarak hastalıklara karşı vücudunuzu koruyacaktır.
 • Her gün 7 zeytin ve 1 incir yemeniz vücudunuzda bulunan genç hücrelerin sayısının artmasını sağlayacaktır. Bu sayede vücudunuzda yaşlanmanın etkilerini en aza indirebilirsiniz.
 • Bu iki besin, zekâ gelişimi üzerinde de oldukça etkilidir. Bu sebeple beslenme uzmanları, özellikle hamilelerin ve gelişim çağındaki çocukların her gün 7 zeytin ve 1 incir tüketmelerini öneriyor.
 • Zeytin ve inciri birlikte tüketmek, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkması muhtemel hafıza kaybı, Alzheimer gibi hastalıkların önlenmesinde de oldukça etkilidir.
 • Bu iki besin, insan sağlığını mental açıdan da destekleyen gıda maddeleridir. Bu sebeple her gün düzenli olarak tüketeceğiniz 7 zeytin ve 1 incir ile stresinizi azaltmasının yanı sıra depresyon gibi sağlık problemlerinin riskini de en aza indirebilirsiniz.
 • Laktoz alerjisi bulunan kişiler, vücudun kalsiyum ihtiyacını bu iki gıda maddesi ile karşılayabilir.
 • Bu iki lezzetli besini bir arada tüketmeniz, gün içerisinde vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur.
 • Bunun yanı sıra zeytin ve incir, gün içerisinde tokluk hissini artırdığından kilo almayı da engeller.
 • Zeytin ve inciri birlikte tüketmek, kan şekerinin düzenlenmesinde de oldukça etkilidir. Bu sebeple şeker hastaları tarafından da sağlıkla tüketilebilir.
 • Bağışıklığı güçlendiren zeytin ve incir, birlikte tüketildiğinde kansere yakalanma riskini de en aza indirmektedir. Yapılan araştırmalarda incir ve zeytinin özellikle karaciğer, akciğer ve meme kanseri hücrelerini azalttığı ortaya konulmuştur.
 • 7 zeytin ve 1 inciri sabah kahvaltıdan önce ve akşam uyku öncesinde olmak üzere günde iki kere tüketmeniz uygun olacaktır. Çünkü vücut bu zamanlarda kendini yenilemektedir.
 • 7 zeytin ile birlikte tüketeceğiniz incirin taze ya da kuru olması önemli değildir. Bu iki besini günlük düzenli olarak tüketmeniz önemlidir.

Kaliteli ve Lezzetli Zeytinler Uygun Fiyat Seçenekleri ile Peynirci Baba’da!

Yeşili ve siyahı ile kahvaltıların vazgeçilmez gıdalarından biri olan zeytin, çeşitli gıda markaları tarafından üretilerek sofralarımıza ulaştırılan lezzetli bir gıda maddesidir. Peynirci Baba online satış mağazamızda yer alan Zeytin Çeşitleri kategorisinden uygun fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz. Kaliteli gıda markaları tarafından tamamen hijyenik koşullarda üretilen lezzetli zeytin ürünlerini gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Online satış mağazamızda yer alan kategori içerisinden tercih ettiğiniz zeytin ürününü en ucuz satış fiyatları ile satın almak istiyorsanız ürünü sepete ekleyebilirsiniz. Ardından bütçenize uygun ödeme seçeneklerinden yararlanarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Sağlığa Faydası Onca Kez Kanıtlanmış Zeytin Ürünlerini Satın Almak İçin Tıklayın