Çiğ Kadayıf Çeşitleri ve Fiyatları - Satın Al - Peynirci Baba
Destek Hattı 0850 305 32 02
50 TL ve üzeri Ücretsiz Kargo

Kadayıf

Hazır Tel Kadayıf Çeşitleri

Balkanlar, Türkiye ve Orta Doğu coğrafyasının geleneksel lezzetlerinden olan kadayıf, su ve unun karıştırılmasıyla elde edilen hamurun ince şeritler halinde kesilerek paketlenmesi ile tüketiciye sunulmaktadır.

Geleneksel lezzetlerden biri olan taze tel kadayıf tatlısının Türk mutfağına girmesi Selçuklular dönemine dayanmaktadır. Selçuklu ve Anadolu beylikleri zamanında imaretler ve aşhanelerde verilen yemekler listesinde tel kadayıf tatlısının da bulunduğu aktarılmaktadır. Tel kadayıf, Osmanlı döneminde de un ve suyla hazırlanıp özel kalıplardan ince şeritler halinde dökülerek sıcak saçta pişirilerek imal edilirdi. Bu hamurun pişirilmesiyle yapılan tatlıya ise tel kadayıf denilmekte idi. Günümüzde de keyifle tüketilen tel kadayıf tatlısı, hâlâ bu adla anılmaktadır.

Şerbetli bir tatlı çeşidi olan tel kadayıf tatlısı, özellikle bayramlarda misafirlere ikram edilen lezzetli bir tatlıdır. Tel kadayıf, katmanlar halinde tepsiye koyularak içine kuruyemiş eklenip üzeri kızarana kadar pişirildikten sonra şekerli su eklenerek servise hazır hale gelmektedir. Tel kadayıf, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin geleneksel lezzetlerinden biri olan künefenin de ana malzemelerinden biridir.

Türkiye’de Kadayıf Üretimi

Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden biri olan tel kadayıf tatlısı, düşününce lezzeti ile hepimizin ağzını sulandırmaktadır. Kadayıfın hamurunun hazırlanması veya ince şeritler halinde kesilmesi zahmetli ve zaman isteyen bir süreç olduğundan Türkiye’de birçok firma bu eşsiz lezzetin ana malzemesi olan hazır tel kadayıf üretimini yapmaktadır.

Fabrikalarda uzman ekipler tarafından hijyenik koşullarda hamurunun hazırlanıp kesilmesi ve ardından ürünün farklı gramaj seçeneklerinde paketlenmesi ile kadayıf sofralarınıza kadar ulaştırılmaktadır.

Aile bireylerinize, sevdiğiniz misafirlere veya bayramlarda ziyaret edenlere pratik ve lezzetli bir tatlı sunmak istiyorsanız tel kadayıf tatlısı, tam olarak aradığınız ürün olabilir.

Çiğ Kadayıf Fiyatları

Birçok gıda markasının hijyenik koşullarda üretip farklı gramaj seçeneklerinde satışa sunduğu çiğ tel kadayıf ürünlerine Peynirci Baba online mağazamızdan ulaşabilirsiniz. Eşsiz tatlıların ana malzemesi olan kadayıf ürününü farklı gramaj seçeneklerinde en uygun satış fiyatları ile Peynirci Baba online mağazamızdan sipariş edebilirsiniz. Siparişini vermeniz halinde ürün, kargo uzmanlarımız tarafından özenle paketlenerek kısa sürede adresinize teslim edilmektedir.

Gıda sektörünün bilinen markalarının kadayıf ürünlerini ve ayrıca kadayıf markalarını Peynirci Baba online mağazamızda yer alan ‘Kadayıf’ kategorisinde bulabilirsiniz.

Peynirci Baba ailesi olarak birbirinden lezzetli tatlılara imza atacağınız kadayıf ürünlerini en ucuz satış fiyatları sağlıklı ve güvenli bir şekilde Türkiye’nin her yerine ulaştırıyoruz. Peynirci Baba online mağazamızda yer alan kuru kadayıf çeşitleri en ucuz satış fiyatları ile bütçenize uygun ödeme fırsatlarından faydalanarak satın alabilirsiniz. Satın almak için ürünlerimizi sepetinize eklemeniz ve akabinde sipariş vermeniz yeterlidir. 

"Kadayıf" kategorisinde 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 sayfa) ürün bulundu.

Sırala:
Aly Çiğ Kadayıf 500 gr
Aly Çiğ Kadayıf 500 gr
13,75 TL
13,75 TL
İNCELE

"Kadayıf" kategorisinde 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 sayfa) ürün bulundu.