Şifalı Deposu Yağ: Rezene Yağı

Hafif kokulu bitki çeşitlerinden olan rezene, günümüzde genelde yağ ve çay olarak tüketilmektedir. Son yıllarda sıkça tüketilen rezene yağı, hammaddesi olan rezene bitkisinin sağladığı tüm faydaları bizlere sunan bir üründür. Hoş kokusu ile dikkat çeken rezene yağı nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir, zararları var mı, nasıl kullanılır?

Rezene Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Rezene bitkisinin tohumlarının çeşitli biçimlerde sıkılması ile elde edilen rezene yağı, insan vücudu için oldukça faydalı bitkisel yağ çeşitleri arasında yer almaktadır. Zengin bir içeriğe sahip olan bu şifalı yağ, vücut sağlığını farklı alanlarda destekleyecektir.

İçeriğinde yüksek oranda C vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve manganez bulunan rezene bitkisinin tohumlarından üretilen rezene yağı, vücudunuza birçok anlamda şifa sağlayacaktır.

Rezene Yağının Faydaları Nelerdir?

Zengin besin içeriğine sahip olan rezene yağı, insan vücudu için sayısız fayda sağlamaktadır. Sindirime yardımcı olduğu bilinen rezene yağının kaslar üzerinde sakinleştirici etkilere sahip olduğu ve ağız kokusu sorunlarını da ortadan kaldırdığı gözlemlenmiştir. Peki rezene yağı neye iyi gelir? Hep birlikte bu şifalı yağın faydalarına göz atalım:

Rezene yağı ne işe yarar

 • Sindirim sistemi üzerinde olumlu etkilere sahip olan rezene yağı, hazımsızlık ve şişkinlik gibi sağlık sorunlarının giderilmesinde de etkilidir. Aynı zamanda vücudunuzda biriken gazın atılmasında da yardımcı olmaktadır.
 • Tansiyon düşürücü etkiye sahip rezene yağı, düzenli kullanılması halinde yüksek tansiyon hastalarına yardımcı olacaktır.
 • İçerisinde bol miktarda demir bulunan rezene yağı, kansızlık rahatsızlığının tedavisinde de etkili olmaktadır.
 • Rezene yağı, düzenli olarak kullanılması halinde vücudunuzda bulunan toksinlerin ve ödemlerin atılmasında etkili olmaktadır. Aynı zamanda çeşitli mide rahatsızlıklarının tedavisinde de vücudunuzu destekleyicidir.
 • Ferahlatıcı bir kokuya sahip olan rezene yağı, bu özelliği sayesinde astım hastalığı üzerinde etkili olmaktadır.
 • Rezene yağı, cinsel isteği arttırıcı bir etkiye de sahiptir.
 • Emziren annelerin süt oranının artırılmasına destek sağlıyor.
 • Rezenede bulunan flavonoidlerin, göğüsleri büyütmek veya dikleştirmek için sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir.
 • Rezene yağı, menopoz döneminde ortaya çıkan semptomların hafiflemesinde de etkili olmaktadır.
 • Ruh sağlığına fayda sağlayarak depresyon, anksiyete ve kaygı bozukluğu gibi hastalıkların tedavisine de destek sağlamaktadır.
 • Beyin ve sinir sisteminde de etkili olan rezene yağı, hafızanızın güçlenmesinde de etki sağlayacaktır. İlerleyen yaşlarda ortaya çıkması muhtemel Alzheimer hastalığı riskini de en aza indirmektedir.
 • Cilt ve saç için de oldukça faydalı olduğu bilinen rezene yağını çeşitli cilt ve saç maskeleri hazırlarken de kullanabilirsiniz.

Rezene Yağı Nasıl Kullanılır?

Hoş kokusu ile uçucu yağlar sınıfında yer alan rezene yağını banyo suyunuza birkaç damla ekleyerek kullanabilirsiniz. Rezene yağını kişisel cilt bakım temizlik ürünlerinize birkaç damla ekleyerek kullanabileceğiniz gibi şampuanınıza veya saç bakım kreminize ilave ederek de kullanabilirsiniz. Sabah kahvaltılarından sonra bir çay kaşığı rezene yağı tüketerek yağın sindirim sisteminizin çalışmasında etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

Rezene yağının zararı var mı’ diye soracak olursanız; diğer bitkisel yağlarda olduğu gibi rezene yağını kullanırken dikkat etmeniz gereken belirli hususlar bulunmaktadır. Eğer bir kronik rahatsızlığınız varsa veya ilaç kullanıyorsanız rezene yağını kullanmadan önce doktorunuza danışmanız sağlığınız açısından yararlı olacaktır.

Rezene Yağı ile İlgili Sık Sorulan Sorular

 • Rezene çayı yağ yakar mı?

Uzmanlar, rezene yağının sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen ve bu amaçla diyet ve spor yapan kişiler tarafından düzenli olarak kullanıldığında vücudun yağ yakmasına destek olarak zayıflamayı hızlandıracağını belirtiyor.

 • Rezene yağı sivilceye iyi gelir mi?

Cilt sorunları ile baş etmede etkili bir bitkisel yağ olan rezene yağı, çeşitli yağlar ile belirli oranlarda karıştırıldığında ve yüze masaj yaparak uygulandığında sivilce ve akne oluşumunu engelleyici bir özelliğe sahiptir.

Kaliteli Rezene Yağı Ürünleri Uygun Fiyat Seçenekleri ile Satın Al!

Bitkisel ürünler sektörünün önde gelen markaları tarafından geleneksel üretim biçimine uygun koşullarda üretilen rezene yağı ürünlerini Peynirci Baba online satış mağazamızda bulunan BİTKİSEL YAĞLAR kategorisinde bulabilirsiniz. Online mağazamızda bulunan bu şifalı bitkisel yağ ürününü hemen satın alabilirsiniz. Rezene yağı ürününü adresinize sipariş etmek istiyorsanız ürünü sepete ekleyerek bütçenize uygun ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Denemeniz İçin Fiyatını İndirdik! En İyi Rezene Yağı Ürününü Satın Almak İçin Hemen Tıklayın