Nar Tanelerinden Üretilen Mucizevi Yağ: Nar Çekirdeği Yağı

Hafif ekşi aroması ile meyve sever kişilerin keyifli bir biçimde tükettiği nar meyvesi, tadı, kokusu ve rengi ile öne çıkıyor. Vitamin deposu olan nar meyvesi günümüzde farklı biçimlerde tüketilmektedir. Nar meyvesinden üretilen nar çekirdeği yağı, kişisel bakım ürünleri arasında sıklıkla tercih edilmektedir. Peki nar çekirdeği yağı nedir ne işe yarar, faydaları nelerdir, nasıl kullanılır?

Nar Çekirdeği Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Nar çekirdeği yağı, isminden de anlaşılacağı üzere nar meyvesinin çekirdeğinden üretilen bitkisel yağ çeşitlerinden biridir. Doğal koşullarda üretilen nar meyvesinin çekirdeğinin soğuk sıkım yöntemi ile sıkılmasıyla üretilen nar çekirdeği yağı, sabit yağ çeşitlerinden biridir. Hammaddesi olan nar meyvesinin tüm şifasını insanlığa sunan nar çekirdeği yağı, insan vücudu için birçok fayda sağlıyor.

Cilt bakımını yaparken genellikle doğal ürünler kullanan kişiler bilirler ki nar çekirdeği yağı cilt üzerinde mükemmel etkilere sahiptir. Genellikle cilt bakımında sıklıkla tercih edilen bitkisel yağlar arasında yer alan nar çekirdeği yağı, daha önce de belirttiğimiz gibi vücudumuza birçok iyilik sunuyor.

Nar Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir?

Cilt yenileyici özelliği ile öne çıkan nar çekirdeği yağı, cildinizin ihtiyaç duyduğu birçok vitamini ve minerali içinde barındırıyor. Bu hoş kokulu bitkisel yağın faydalarını sizler için derledik:

Nar çekirdeği yağı nasıl kullanılır

  • Cildin nem ihtiyacını büyük oranda karşılayan nar çekirdeği yağı, cildinizin daha parlak ve elastiki görünmesini sağlıyor.
  • Anti-aging etkiye sahip olan nar çekirdeği yağı, kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerinin giderilmesinde etkilidir.
  • C vitamini yönünden zengin olan nar meyvesinden üretilen nar çiçeği yağı, cildinizin C vitamini ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacaktır.
  • Nar çekirdeği yağı sayesinde cildinizdeki hücrelerin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Nar çekirdeği yağı, cildinizin kaybettiği kolajeni ve cildin ihtiyaç duyduğu mineralleri yeniden kazandırmaktadır.
  • Cildin yağ ve nem oranını dengeleyerek daha sağlıklı bir görünüm vadeder.
  • Ciltteki renk eşitsizliklerinin ortadan kaldırılmasını sağlayan nar çekirdeği yağı, cildinizin tonunu düzenlemeye yardımcı olur.
  • S ç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak kan damarlarını güçlendirir. Kepek ve kaşıntı gibi sorunları ciddi oranda azaltılmasına yardımcı olur.
  • Nar çekirdeği yağı, hücre yenileyici özelliği sayesinde selülit sorununa da çare oluyor. Düzenli olarak masaj yaparak uyguladığınız takdirde selülitlerin zamanla azaldığını fark edebilirsiniz.

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Nar çekirdeği yağını bir pamuğun üzerine birkaç damla damlatarak cildinize nazikçe yüzünüze uygulayabilirsiniz. Ardından parmaklarınızla hafif hafif masaj yaparak gözaltı hariç, yüzünüzün her bölgesine ve boynunuza yedirin. 10-15 dakika beklettikten sonra ılık suyla cildinizi yıkayın. Ardından cilt tipinize uygun nemlendiricinizi kullanarak cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Nar Çekirdeği Yağı Ürünlerini En Ucuz Satış Fiyatları ile Satın Al!

Peynirci Baba online satış mağazamızda yer alan ÖZEL YAĞLAR kategorisinde bulabileceğiniz nar çekirdeği yağı ürünleri, doğal nar meyvesinden üretilmektedir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Online mağazamızda bulunan nar çiçeği yağı ürününü en ucuz satış fiyatları ile satın alabilirsiniz. Aşağıda yer alan linke tıklayarak nar çekirdeği yağı ürününü uygun fiyat seçenekleri ile adresinize sipariş edebilirsiniz.

En İyi Nar Çekirdeği Yağı Ürününü Size Özel Fiyatlarla Satın Almak İçin TIKLAYIN