Hoş Kokusu ve Şifası ile Öne Çıkan Karabaş Otu Yağı

Son dönemde popüler hale gelmeye başlayan bitkisel yağ çeşitleri, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Şifalı bitkilerden üretilen bu yağlar, yüzyıllar öncesinde de alternatif tıbbın önemli kaynakları arasında yer almaktaydı. Günümüzde de sağlıklı ve doğal yaşamak isteyen kişilerin tercih ettiği bitkisel yağların kullanım alanları oldukça geniştir. Bitkisel yağ çeşitleri arasında yer alan karabaş otu yağı, insan vücudu için farklı açılardan fayda sağlamaktadır. Peki karabaş otu yağı nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir, nasıl kullanılır?

Karabaş Otu Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Lavanta sınıfına ait olan karabaş otu bitkisinin buharla damıtma yöntemi ile damıtılmasıyla elde edilen karabaş otu yağı, hoş kokusu ile aromaterapide sıklıkla tercih edilen esansiyel yağ çeşitleri arasında yer almaktadır. Hoş kokusunun yanı sıra içeriğinde bulunan antioksidan bileşikler sayesinde uzun yıllar önce de birçok alanda kullanılmaktaydı. Günümüzde de parfüm yapımında sıklıkla tercih edilen karabaş otu yağı, zengin içeriği sayesinde insan vücuduna birçok şifa da sağlamaktadır.

İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde iltihap giderici etkiye sahip olan karabaş otu yağı, cilt ve saç sağlığı üzerinde birçok açıdan fayda sağlıyor. Vücuttaki stres oranını azaltma etkisine sahip olan karabaş otu yağı, çeşitli psikolojik rahatsızlıkların giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

Karabaş Otu Yağının Faydaları Nelerdir?

Son yıllarda popüler hale gelmeye başlayan ‘karabaş otu yağı neye iyi gelir’ sorusu, birçok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Karabaş otu yağı içeriğindeki yararlı bileşenler sayesinde ayak ve saç mantarının tedavisinde etkilidir. Saç ve cilt sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahip olan karabaş otu yağı, çeşitli psikolojik sorunların giderilmesinde de yardımcı olmaktadır. Güçlü bir şifa kaynağı olan karabaş otu yağının faydalarını sizler için derledik:

Karabaş otu yağı nasıl kullanılır

 • Karabaş otu yağı, saça düzenli uygulanması halinde saç dökülmesinin önüne geçerek saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına destek sağlayacaktır.
 • Antimikrobiyal etkisi sayesinde karabaş otu yağı, saç derisinde oluşan kepek probleminin giderilmesinde de etkili oluyor.
 • Anksiyete, kaygı bozukluğu gibi rahatsızlıkların tedavisinde de etkili olan karabaş otu yağı, sakinleştirici etkisi sayesinde psikolojik rahatsızlıkların giderilmesine de destek oluyor.
 • Karabağ otu yağı, kadınlarda regl öncesinde meydana gelen çeşitli duygusal semptomların giderilmesinde de etkilidir.
 • Karabaş otu yağının içerisinde bulunan anti-inflamatuar bileşenler sayesinde ağrı kesici etkilere sahiptir. Bu sebeple karabaş otu yağını solumak veya masaj yağı olarak kullanmak regl kramplarını ve bel ağrısını gidermede etkili oluyor.
 • Karabaş otu yağını solumak, uyku problemlerinin giderilmesine yardımcı oluyor.
 • Cilt sağlığı için de oldukça şifalı bir yağ olan karabaş otu yağı, bakterileri öldürme özelliği sayesinde ciltte oluşan sivilce ve akne gibi sorunların giderilmesine yardımcı oluyor.
 • Egzama, sedef gibi cilt hastalıklarının tedavisinde etkili olan bu şifalı yağ, düzenli olarak kullanılması halinde cildin nem ihtiyacını da önemli ölçüde karşılamaktadır.
 • Karabaş otu yağı, içeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde ciltteki yaşlanma belirtilerini en aza indiriyor.
 • Karabaş otu yağı, yanık ve yaraların iyileşme sürecini de hızlandırıyor.
 • Karabaşotu antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu etkisi ile sinüzit ağrılarınızı azaltmaya yardımcı olmaktadır.
 • Kan basıncını düşürme özelliğine sahip olan karabaş otu yağı, bu özelliği sayesinde ilerleyen yaşlarda ortaya çıkması muhtemel kalp rahatsızlıkları riskini en aza indiriyor.
 • Karabaş otu yağını solumak, astım belirtilerinin giderilmesinde etkilidir.

Karabaş Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Karabaş otu yağı, içeriğinde bulunan yararlı bileşenler sayesinde güçlü bir şifa kaynağı olan karabaş otu yağını kullanırken miktarına dikkat edilmesi önemlidir. ‘Karabaş otu yağı içilir mi’ gibi merak ettiğiniz soruları sizin için araştırdık: Karabaş otu yağı ürünlerini içme suyunun içerisine 4-5 damla damlatarak günde bir defa tok karnına içebilirsiniz. Bu yağı, çay ağacı yağı ve Hindistan cevizi yağı gibi bitkisel yağlar ile karıştırarak haricen cildinize uygulayabilirsiniz. Hoş kokusu ile nefes açıcı özelliğe de sahip olan bu şifalı yağı soluyarak ya da vücudunuza masaj yaparak da uygulayabilirsiniz.

En İyi Karabaş Otu Yağı Ürünleri Peynirci Baba Online Mağazamızda!

Bitkisel ürünler sektörünün önde gelen markaları tarafından üretilen en iyi karabaş otu yağı ürünlerini en ucuz satış fiyatları ile satın almak istiyorsanız Peynirci Baba online satış mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Online mağazamızda yer alan ÖZEL YAĞLAR kategorisinde bulabileceğiniz karabaş otu yağı ürününü sepete ekleyerek adresinize sipariş verebilirsiniz.

Denemeniz İçin Fiyatını İndirdik! En İyi Karabal Otu Yağını Satın Almak İçin Hemen Tıklayın