Kış Aylarının Mucizevi Çayı: Ihlamur Çayı

Ebegümecigiller familyasına sahip olan ıhlamur bitkisi, zengin besin değerine sahip bitkiler arasında yer alıyor. İçeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde insan vücudu için sayısız fayda sunan ıhlamur bitkisinden üretilen ıhlamur çayı özellikle kış aylarında birçok kişi tarafından tercih ediliyor. ‘Ihlamur çayı nedir, neye iyi gelir, faydaları nelerdir, nasıl demlenir’ gibi merak ettiğiniz soruların cevabını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Ihlamur Çayı Nedir, Ne İşe Yarar?

Ihlamur çayı, haziran veya temmuz aylarında toplanan ıhlamur bitkisinin kurutulması ile üretilen bitki çayı çeşitlerindendir. Hammaddesi olan ıhlamur bitkisinin tüm iyiliğini içerisinde barındıran ıhlamur çayı, sağlıklı ve doğal yaşamaya özen gösteren kişiler tarafından sıklıkla kış aylarında tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise soğuk kış günlerinde bu çayın hem içi ısıtması hem de içerdiği vitaminler sayesinde vücudu dara dirençli hale getirmesidir.

Kış aylarının gelmesi ile ‘ıhlamur çayı neye iyi gelir’ sorusu yine birçok kişi tarafından merak edilmeye başlanmıştır. Ihlamur çayı, vitaminler ve mineraller yönünden zengin içeriği sayesinde vücudu soğuk algınlığı, grip, nezle gibi hastalıklara karşı daha dirençli hale getiriyor. Ihlamur çayı, bu özelliğinin yanı sıra vücudumuza farklı açılardan fayda da sağlamaktadır.

Ihlamur Çayının Faydaları Nelerdir?

İçeriğinde insan vücudu için faydalı birçok vitamin ve mineral bulunduran ıhlamur çayı, vücut sağlığınızın korunmasında etkili olan bitki çayı çeşitleri arasında yer alıyor. Antioksidan açısından da güçlü bir kaynak olan ıhlamur çayı, vücudun toksinlerden temizlenmesine de olanak sağlıyor. Elbette bu lezzetli ve şifalı çayın faydaları bunlarla sınırlı değil. Ihlamur çayının faydalarını sizler için derledik:

Ihlamur çayı neye iyi gelir

  • Sakinleştirici ve dinginleştirici etkilere sahip olan ıhlamur çayı, kişinin ruh sağlığını iyileştirme özelliğine sahiptir. Kaygı bozukluğu, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklara iyi gelmektedir.
  • Ihlamur çayı, soğuk kış aylarında yaşanan soğuk algınlığı, grip, nezle gibi rahatsızlıkların giderilmesinde etkili oluyor. Bu hastalıklardan kaynaklanan solunum yolu rahatsızlıklarının giderilmesinde de etkilidir. Sinüslerin açılmasını ve boğazın yumuşamasını sağlayan ıhlamur çayı, öksürüğün giderilmesine de yardımcı oluyor.
  • Ihlamur çayı, düzenli olarak tüketilmesi halinde sindirim sistemine destek olarak hazımsızlık, şişkinlik, kabızlık gibi rahatsızlıkların da önüne geçiyor.
  • Güçlü bir antioksidan kaynağı olan ıhlamur çayı, içeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde vücutta bulunan enfeksiyonların ve iltihapların vücuttan atılmasına olanak sağlıyor.
  • Ihlamur çayı, serbest radikaller ile savaşarak oluşabilecek kanser hastalığı riskini en aza indiriyor.
  • Demlenmiş ıhlamur çayını ılık haldeyken pamuğa damlatıp göz kapaklarınıza koyduğunuzda göz şişkinliğini ve yorgunluğunu giderme özelliğine sahiptir.
  • Ihlamur çayı, içerdiği vitaminler sayesinde bağışıklık sisteminin çalışmasına destek olarak vücudunuza hastalıklara karşı daha dirençli hale getiriyor.
  • Ihlamur çayı, içerdiği bileşenler sayesinde düzenli tüketildiğinde günlük enerji ihtiyacınızı önemli ölçüde sağlayacaktır.
  • Birçok kişinin merak ettiği ‘ıhlamur çayı zayıflatır mı’ sorusuna da yanıt verelim: Ihlamur çayını, doktorunuza danışarak diyet programınızın yanında tüketirseniz kilo vermenize yardımcı olabilir.

Ihlamur Çayı Nasıl Demlenir?

Bitkisel ürünler sektöründe hizmet veren markalar tarafından poşet çay halinde satılan ıhlamur çayı ürünleri, demleme açısından kişilere büyük pratiklik sağlamaktadır. Bir su bardağı kaynamış sıcak suyun içerisine bir adet süzen ıhlamur çayı poşeti ekleyip 3 ila 5 dakika arasında demlendikten sonra sağlıkla içebilirsiniz.

En İyi Ihlamur Çayı Ürünleri Uygun Fiyat Seçenekleri ile Peynirci Baba Online Mağazamızda!

Kaliteli markalar tarafından geleneksel üretim biçimine uygun koşullarda üretilen en iyi ıhlamur çayı ürünlerini en ucuz satış fiyatları ile Peynirci Baba online satış mağazamız üzerinden adresinize sipariş verebilirsiniz. Online mağazamızda yer alan BİTKİ ÇAYLARI kategorisinde bulabileceğiniz ıhlamur çayı ürünlerini sepete ekleyerek satın alabilirsiniz.

Denemeniz İçin Fiyatını İndirdik! En İyi Civan Perçemli Macun Ürününü Satın Almak İçin Hemen Tıklayın