Gemlik Bölgesinin Lezzetli İncisi: Gemlik Zeytini

Zeytin, zengin besin değeri ve lezzetli aroması ile ülkemizde sıklıkla tüketilen bir gıda maddesidir. Ülkemiz, iklimi ve coğrafi koşulları sebebiyle zeytin üretiminde dünyaya zeytin ihraç eden bir ülkedir. Oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip olan zeytin, yetiştirildiği bölgenin iklimi ve coğrafi koşullarının etkisiyle farklı yapılara ve aromalara sahiptir. Sofralarımız için özel bir lezzet olan zeytin, binlerce yıldır tüketilmektedir. Tüketimine paralel olarak zeytinin üretim deneyimi de ülkemizde zamanla oluşmuştur. Sağlığımız açısından yüksek faydaları bulunan zeytin ürünleri, lezzetli olması sebebiyle binlerce yıldır sofraların vazgeçilmezi olarak tüketiliyor.

Ülkemizde üretilen lezzetli zeytin çeşitleri arasında yer alan Gemlik zeytini, aroması ve yapısı ile en sık tercih edilen zeytin çeşitlerinden biridir. Peki Gemlik zeytini nedir, neden tercih edilir, Gemlik zeytininin özellikleri nelerdir?

Gemlik Zeytini Nedir, Neden Tercih Edilir?

Gemlik zeytini, isminden de anlaşılacağı üzere Bursa’nın Gemlik ilçesinde yetiştirilen zeytin çeşididir. Gemlik zeytini, küçük çekirdekli, ince kabuklu ve bol etli olması sebebiyle daha çok sofralık olarak tüketilmektedir. Gemlik zeytini, Gemlik merkez olmak üzere Marmara Bölgesi’nin önemli ticaret ürünlerinden biri olarak üretilir. Eşsiz lezzete sahip Gemlik zeytini, sıklıkla olgunlaştıktan sonra toplanan zeytin çeşitlerinden biridir. Siyah Gemlik zeytini, kahvaltı sofralarının ve ara öğünlerin sevilen gıda maddelerinden biridir. Gemlik zeytini etli yapısı ve lezzetli aroması ile lezzet severler tarafından sıklıkla tercih edilen zeytin çeşitlerinden biridir. Gemlik zeytini, hiçbir kimyasal işlem görmeden sofralarımıza ulaştırılan lezzetli bir besindir. Gemlik zeytinlerinin elle toplanması, zeytinin diğer toplama yöntemleriyle toplanması esnasında oluşan kayıpları ortadan kaldırır. Bu sebeple lezzetinin yanı sıra sağlık içinde oldukça faydalıdır. Gemlik zeytinin raf ömrü diğer zeytin çeşitlerine göre daha uzundur.

Gemlik Zeytininin Özellikleri Nelerdir?

  • Coğrafi yapısı, iklimi, yetiştirilme şekli ve daha birçok etkenle kendine özgü karakteristik özellikleri sayesinde diğer zeytin çeşitlerinden farklı bir aromaya sahiptir.
  • Gemlik zeytini, dünya üzerinde üretilen en kaliteli zeytindir.
  • Rengi doğal siyahtır. Dalından olgunlaşıp siyah rengi alarak toplanmaktadır.
  • Gemlik zeytini, kimyasal katkı maddesi kullanılmadan sofralarımıza ulaşan bir lezzettir.
  • Küçük çekirdekli olan Gemlik zeytini görünüş itibariyle ince kabuklu ve bol etli bir zeytin çeşididir.
  • Yıl boyunca büyük bir emekle yetiştirilen Gemlik zeytini, dalında karardıktan sonra tek tek el ile toplanır.
  • Gemlik zeytini, raf ömrü açısından oldukça dayanıklıdır ve uzun süre sağlıklı bir şekilde tüketeceğiniz bir gıda maddesidir.
  • Gemlik zeytininin fermente edilirken yalnızca su ve tuz kullanılmaktadır.
  • Gemlik zeytini, doğal olması sebebiyle ambalajında aylarca bozulmadan kalabilir.
  • Gemlik bölgesinde zeytin üretimi yapan ve pazarlayan firmaların tamamı gıda kodeksine uygun üretim yapmaktadır.

Doğal Gemlik Zeytini Ürünleri Uygun Fiyat Seçenekleri ile Peynirci Baba’da!

Güvenilir gıda markaları tarafından tamamen hijyenik koşullarda üretilen sağlıklı ve lezzetli Gemlik tipi zeytin ürünlerini uygun fiyat seçenekleri ile Peynirci Baba online satış mağazamızdan satın alabilirsiniz. Online mağazamızda yer alan Zeytin Çeşitleri ve Fiyatları kategorisinden tercih ettiğiniz Gemlik zeytini ürününü en ucuz satış fiyatları ile satın almak için tercih ettiğiniz ürünü sepete eklemeniz yeterli olacaktır. Ardından bütçenize uygun ödeme fırsatlarından yararlanarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişini vermeniz halinde ürün, güvenli paketleme sistemine uygun koşullarda özenle paketlenerek kısa süre içerisinde güvenli bir şekilde adresinize teslim edilmiş olacaktır.

Gemlik Zeytininin Fiyatını Sizin İçin İndirdik. Satın Almak İçin Hemen Tıklayın