Mucizevi Etkilere Sahip Funda Çayı

Alternatif tıpta sıklıkla tercih edilen bitki çeşitlerinden olan funda bitkisi, günümüzde de bitki çayı olarak birçok kişi tarafından tüketilmektedir. Dört mevsim yeşil kalabilen bir bitki olan funda, hoş kokusu ve eşsiz aromasının yanı sıra zengin içeriği sayesinde insan vücuduna birçok açıdan fayda sağlıyor. Son günlerde sıklıkla tercih edilen funda çayı da hammaddesi olan funda bitkisinin faydalarını lezzetli bir biçimde tüketicisine sunuyor. ‘Funda çayı nedir, ne işe yarar, neye iyi gelir, faydaları nelerdir, nasıl demlenir’ gibi merak ettiğiniz soruların cevabını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Funda Çayı Nedir, Ne İşe Yarar?

Serin ve gölgeli alanlarda verimli bir biçimde yetiştirilen funda bitkisi 30-35 cm uzunluğuna sahiptir. Pembe veya beyaz renkli çiçeklere sahip olan funda bitkisinin toplanması ve kurutulması ile elde edilen funda çayı, hammaddesi olan funda bitkisinin şifasını kullanıcılarına sunuyor.

Birçok kişinin merak ettiği sorulardan biri olan ‘funda çayı neye iyi gelir’ sorusunu sizler için araştırdık. Metabolizmanın mükemmel bir biçimde çalışmasını sağlayan funda çayı, zengin içeriği sayesinde dolaşım sistemi üzerinde de olumlu etkiler sağlamaktadır. Mineral zengini olduğu bilinen funda bitkisinden üretilen funda çayı, insan vücudu için birçok şifa sağlamaktadır.

Funda Çayının Faydaları Nelerdir?

Potasyum, kalsiyum ve sodyum gibi mineraller açısından oldukça zengin olan funda çayı, tiryakilerine enfes bir çay keyfi ve şifa sunmaktadır. ‘Funda çayının faydalarını, sizler için araştırdık ve derledik:

Funda çayı ne işe yarar?

 • Funda çayı, yumurtalıklardaki iltihaplanmayı en aza indirerek vajinal akıntıyı giderici etkiye sahiptir. Bu sebeple bu gibi sorunlardan mustarip kadınların funda çayını düzenli olarak tüketmesi önerilmektedir.
 • Funda çayı, hamile kadınlar tarafından kullanıldığında doğum sancısını hafifleteceği gibi doğumu kolaylaştırıcı etki de sunmaktadır.
 • Potasyum, sodyum ve kalsiyum açısından zengin bir kaynak olan funda çayı, içeriğinde bulunan bu mineraller sayesinde kas hareketlerini düzenlemede etkili oluyor.
 • Eklem ve kemik hastalıklarının tedavisinde etkili olan funda çayı, kişiye hareket kolaylığı da sağlıyor.
 • Birçok kişi tarafından merak edilen ‘funda çayı, zayıflatır mı’ cevabını da sizler için araştırdık: Funda çayı, içeriğinde bulunan antioksidanlar sebebiyle metabolizmayı hızlandırma etkisine sahiptir. Bu etkisi sayesinde kilo vermek isteyen kişilerin bu amacını gerçekleştirmesine yardımcı olan bir üründür.
 • Damarların genişlemesinde etkili olan funda çayı, kalbin daha rahat kan pompalamasına yardımcı oluyor.
 • İdrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılabilen funda çayı, idrar söktürücü bir etkiye sahiptir.
 • Funda çayı, enfeksiyon nedeniyle oluşan ishalin tedavi edilmesinde de etkili oluyor.
 • Funda çayı, düzenli olarak kullanılması halinde böbrek taşlarının düşürülmesinde de etkili oluyor.
 • Kötü kolesterolü düşürme etkisine sahip olan funda çayı, vücuttaki kan şekeri oranının düzenlenmesinde de etkili oluyor.
 • Funda çayının doktor kontrolünde tüketilmesi, prostat kanserini tedavi edici etkiye de sahiptir.
 • Cinsel performansı artırıcı etkiye sahip olan funda çayı, genellikle cinsel yolla bulaşan bel soğukluğu gibi hastalıkların tedavisinde de etkili oluyor.
 • Ciltte meydana gelen sivilce ve akne gibi sorunların giderilmesinde etkili olan funda çayı, gül hastalığı gibi çeşitli cilt hastalıklarını giderme özelliğine de sahiptir.

Funda Çayı Nasıl Demlenir, Aç Mı, Tok Mu İçilir?

Birçok açıdan şifa kaynağı olan funda çayı, genelde poşet çay olarak satışa sunulmaktadır. Bu da kullanıcılar için oldukça pratik bir biçimde demleme imkânı sunuyor. Bir su bardağı kaynamış sıcak suyun içerisine bir süzen çay poşeti ekleyerek 3 ila 5 dakika arasında bekledikten sonra funda çayını sağlıkla içebilirsiniz.

Funda çayını tüketirken dikkat etmeniz gereken nokta, diğer bitkisel ürünlerde olduğu gibi fazla tüketmemeye özen göstermelisiniz. Funda çayını günlük en fazla üç bardak tüketmeniz uygun olacaktır. Aynı zamanda funda çayını yemeklerden önce aç karnına tüketmeniz önemlidir.

Şifalı Funda Çayı Ürünleri Uygun Fiyat Seçenekleri ile Peynirci Baba Online Mağazamızda!

İnsan vücudu için tam anlamıyla bir şifa kaynağı olan funda çayı ürünleri, bitkisel ürünler üreten markalar tarafından üretilerek satışa sunuluyor. Peynirci Baba online satış mağazamızda bulunan BİTKİ ÇAYLARI kategorisinden satın alabilirsiniz. Kategori içerisinden tercih edeceğiniz ürünü sepete ekleyerek satın alabilirsiniz.

Denemeniz İçin Fiyatını İndirdik! En İyi Funda Çayı Ürününü Satın Almak İçin Hemen Tıklayın