Vücut İçin Sayısız Şifa Sağlayan Adaçayı Yağı

Eşsiz kokuya sahip adaçayı bitkisi, zengin içeriği sayesinde insan vücudu için sayısız fayda sağlayan bitki çeşitleri arasında yer alıyor. Genellikle kurutulup çay olarak tüketilen adaçayı bitkisi, günümüzde adaçayı yağı olarak da sıklıkla tercih edilmektedir. Peki son günlerin favori bitkisel yağ çeşitlerinden olan adaçayı yağı nedir, ne işe yarar faydaları nelerdir, nasıl kullanılır?

Adaçayı Yağı Nedir?

İsminden de anlaşılacağı üzere adaçayı bitkisinin köklerinin çeşitli yöntemler ile sıkılmasıyla elde edilen adaçayı yağı, günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen bitkisel yağ çeşitleri arasında yer alıyor. Adaçayı bitkisinin tüm şifasını tüketicilerine sunuyor. Zengin içeriğe sahip olan adaçayı yağı, insan sağlığına birçok açıdan fayda sağlıyor.

Adaçayı Yağı Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Pandemi dönemi dolayısıyla birçok kişi, doğal ve organik beslenmeye yönelmiştir. Birçok kişinin favori bitkisel yağ çeşitlerinden olan ‘adaçayı yağı neye iyi gelir’ sorusunu sizler için araştırdık. İnsan vücuduna farklı açılardan yarar sağlayan adaçayının faydalarını sizler için derledik:

Adaçayı yağı ne işe yarar?

 • Cilt bakımında rahatlıkla tercih edebileceğiniz adaçayı yağını düzenli kullanmanız halinde sivilce, akne gibi cilt problemlerini gidermede sizlere yardımcı olacaktır.
 • İltihap giderici özelliği sayesinde adaçayı yağını cildinize uygulamanız durumunda cildinizde bulunan iltihapların giderilmesinde etkilidir.
 • Kadınların regl öncesi semptomları giderme özelliğine sahiptir. Adaçayı yağı, regl döneminde yaşadığınız ağrıların giderilmesinde etkili oluyor.
 • Güçlü ağrı kesici özelliklere sahip olan adaçayı yağı, baş ağrısı ve kemik ağrılarının giderilmesinde etkilidir.
 • Yine ağrı kesici etkileri sayesinde adaçayı yağı, bel ağrılarının giderilmesinde de etkilidir.
 • Afrodizyak etkileri bulunan adaçayı yağı, libidoyu yükselterek kadınlarda ve erkeklerde cinsel duyguların harekete geçmesini sağlıyor.
 • Aromaterapik bir yağ olan adaçayı yağı, kullanıldığında mutluluk hormonunun salgılanmasına yardımcı oluyor.
 • Depresyon ve anksiyete gibi bilişsel rahatsızlıkların giderilmesinde de etkili olan adaçayı yağı, kişilerde kaygı ve korkunun azalmasını sağlayarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.
 • Adaçayı yağı zengin içeriği sayesinde rahim ve yumurtalık kanserine karşı koruma sağlıyor.
 • Uyumada zorluk yaşıyorsanız adaçayı yağı ile uyku düzeninizi sağlayabilirsiniz. Adaçayı yağı, yatıştırıcı özelliği sayesinde uyku hissini artırarak rahat bir şekilde uyumanıza yardımcı oluyor.
 • Yapılan araştırmalarda adaçayı yağının mantar önleyici özelliklere sahip olduğu belirlenmiştir.
 • Adaçayı yağı, öksürük, balgam sökücü, göğüs ağrısı ve soğuk algınlığı gibi sorunlar için de sıklıkla kullanılmaktadır.
 • Adaçayı yağı, kan dolaşımına yaptığı etkiler sayesinde kas ve organlara aktarılan kanın daha rahat ulaşmasını sağlıyor.
 • Sindirim sisteminin çalışmasına da destek olan adaçayı yağı, hazımsızlık gibi çeşitli mide rahatsızlıklarının giderilmesinde etkili oluyor.
 • Adaçayı yağı, içerdiği bileşenler sayesinde idrar yolu enfeksiyonu gibi iç parazitlerle savaşarak vücutta bulunan mikropların kısa sürede ölmesini sağlıyor.
 • Vücudunuzdaki kolesterol seviyesinin dengelenmesine yardımcı oluyor.
 • Vücudunuzda bulunan ödemlerin atılmasını sağlayarak kilo vermenize yardımcı olan bir üründür.
 • Vücudunuzda oluşan yaraların ve kesiklerin kısa sürede iyileşmesini sağlıyor.
 • Saç için de oldukça faydalı olduğu bilinen adaçayı yağı, saç derinizde oluşan kepek probleminin giderilmesinde etkilidir.
 • İçeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde adaçayı yağı, saçlarınızın daha sağlıklı ve canlı görünmesine destek olacaktır.

Adaçayı Yağı Nasıl Kullanılır?

Kronik rahatsızlığınız varsa veya düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız adaçayı yağını kullanmadan önce doktorunuza danışmanız yararlı olacaktır. Bu şifalı yağı, cilt bakımında kullanacaksanız ürünü badem yağı veya Hindistan cevizi yağı ile karıştırarak haricen cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu yağı saç bakımında kullanmayı düşünüyorsanız şampuanınıza veya saç bakım kreminize birkaç damla ekleyerek kullanabilirsiniz. Adaçayı yağını sindirim, dolaşım sistemi için kullanmayı düşünüyorsanız bir su bardağı suyun içerisine birkaç damla adaçayı yağı damlatarak içebilirsiniz. Bebeklerde ise gaz sancısını almak için topuğa ve karına sürülerek masaj yapılabilmektedir. 

Doğal Adaçayı Yağı Ürünleri Peynirci Baba Online Mağazamızda!

Bitkisel ürünler sektörünün öncü markaları tarafından geleneksel üretim biçimine uygun koşullarda üretilen adaçayı yağı ürünlerini en ucuz satış fiyatları ile Peynirci Baba online satış mağazamız üzerinden adresinize sipariş edebilirsiniz. Online mağazamızda bulunan ÖZEL YAĞLAR kategorisinden inceleyebileceğiniz adaçayı yağı ürününü hemen satın almak için ürünü sepete ekleyebilirsiniz.

Denemeniz İçin Fiyatını İndirdik! En İyi Adaçayı Yağı Ürününü İncelemek İçin Hemen Tıklayın